Nowy Polski Ład już 8 maja? Szef komitetu wykonawczego PiS wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 07:59
- Nie wykluczam, że program będzie zaprezentowany w najbliższym czasie, ale wszystko zależy od sytuacji pandemicznej - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia szef Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Sobolewski, nawiązując do daty przedstawienia Nowego Ładu.

Gość Sygnałów Dnia został zapytany o doniesienia portalu wPolityce, że program Nowy Ład zostanie zaprezentowany 8 maja. Szef Komitetu Wykonawczego PiS, podając przykład poprzedniej planowanej prezentacji, zastrzegł jednak, że "wszystko zależy od sytuacji pandemicznej". - To, czy to będzie 8 maja, jeszcze się okaże, decyzja przed nami - zaznaczył polityk.

- W Nowym Ładzie znajdzie się 10 punktów, które dotyczyć będą praktycznie każdej dziedziny życia, pod tymi punktami kryje się dużo rzeczy, istotnych elementów, które mogą być zaskoczeniem dla większości - powiedział Krzysztof Sobolewski.

Zaznaczył, że zaskoczeń można się spodziewać w obszarach społecznym, podatkowym i w kwestiach rodzin. - Wśród 10 punktów rodzina i dom są wymieniane jako centrum życia, także i w tym obszarze będą bardzo ciekawe i zaskakujące propozycje - zapowiedział gość radiowej Jedynki.


Posłuchaj
38:30 Jedynka/SD K.Sobolewski 7.15 22.04.2021.mp3 "Zawiera wiele istotnych elementów, które dla większości mogą być zaskoczeniem". Sobolewski o Nowym Ładzie (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Polityk był pytany także o możliwość zwolnienia z podatków kobiet, które urodziły czworo i więcej dzieci. - To na pewno rozwiązanie, które ułatwiłoby życie, ale funkcjonuje już taka emerytura. To byłoby rozszerzenie tego programu i ciekawa propozycja, natomiast głos decydujący, oprócz minister Maląg, ma też minister finansów - ocenił.

- Głównym założeniem Nowego Ładu jest odpowiedź na sytuację postpandemiczną i to, aby ułatwić wszystkim wejście w nowy czas, kiedy COVID-19 będzie wspomnieniem - podkreślił Sobolewski.

forum-0428761624 (1).jpg
Spotkanie liderów Zjednoczonej Prawicy. Fogiel: liczymy na dalszą współpracę

Kongres PiS i dyskusje programowe

Jak powiedział przedstawiciel PiS, zbliża się czas kongresu partii. - W tej chwili jego termin to koniec czerwca, będzie miał charakter statutowo-wyborczy. Mamy przed sobą wybory władz partii i zmiany w statucie - zapowiedział Krzysztof Sobolewski.

To będą główne punkty obrad kongresu, mam nadzieję, że odbędzie się pod koniec czerwca, jeśli sytuacja pandemiczna na to pozwoli - dodał.

Gość audycji mówił również o sytuacji w Zjednoczonej Prawicy i zaznaczył, że toczy się teraz wiele cennych dyskusji. - Konferencja programowa Porozumienia jest jednym z elementów dyskusji programowej Zjednoczonej Prawicy, cieszy nas bardzo, że są kolejne propozycje, być może część z nich mogłaby się znaleźć w Nowym Ładzie - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***
Audycja: Sygnały dnia
Prowadzący: Krzysztof Świątek
Gość: Krzysztof Sobolewski (PiS)
Data emisji: 22.04.2021
Godzina emisji: 7.15
pg

Czytaj także

Prezes PiS: głęboko wierzę, że za kilka miesięcy będzie już po zarazie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2021 10:17
- Głęboko wierzę w to, że rację mają optymiści spośród lekarzy, bo oni się na tym najlepiej znają, i że za kilka miesięcy będzie już po zarazie - powiedział wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński w rozmowie z serwisem Albicla.com wyemitowanej w niedzielę w TV Republika. - Przed nami czasy ciekawe, może nie zawsze bezpieczne, ale to nie nasza wina, to jest po prostu sytuacja obiektywna, ale też dająca ogromną szansę - ocenił Jarosław Kaczyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Służba zdrowia po pandemii. Minister zdrowia zapowiada program profilaktyki i zdjęcie limitów

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2021 11:08
- Resort zdrowia będzie wprowadzał rozwiązania, które mają pozwolić na nadrabianie deficytu zdrowotnego po pandemii - zapewnił szef tego resortu Adam Niedzielski. Zapowiedział program profilaktyki dla osób 40 plus i "zdjęcie limitacji w zakresie świadczenia usług zdrowotnych".
rozwiń zwiń