Fogiel o porozumieniu z Lewicą: przypomnijmy, o co idzie gra, to ponad 770 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 08:05
- To jest polityka, więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że się negocjuje, rozmawia, szuka wspólnych punktów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do porozumienia ws. Krajowego Planu Odbudowy.

- Jasno powiedzieliśmy, że chcemy rozmawiać ze wszystkimi, to klub Lewicy, jako jedyny, formalnie złożył propozycje do Krajowego Planu Odbudowy, premier wyszedł naprzeciw tym postulatom i uzyskaliśmy porozumienie - powiedział gość Sygnałów Dnia.

Jak dodał, konieczne jest szukanie wspólnych punktów, "zwłaszcza w sprawach tak ważnych". - Przypomnijmy, o co idzie gra, to ponad 770 mld, które wynegocjowaliśmy na szczycie unijnym - zaznaczył polityk PiS.


Posłuchaj
18:05 PR1 2021_04_28-07-14-54_for_media.mp3 Radosław Fogiel: konieczne jest szukanie wspólnych punktów (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Jaką cenę zapłacił PiS? Nie ma ceny, która nie byłaby warta tego, żebyśmy mogli wykorzystać tak wielki zastrzyk finansowy w naszym rozwoju - odpowiedział pytany o warunki porozumienia z Lewicą. - Cieszę się, że znaleźliśmy partnera po stronie opozycyjnej, tutaj przede wszystkim chodzi o to, jak te pieniądze będziemy wydawać, to perspektywa wieloletnia - stwierdził.

Kampania informacyjna

Radosław Fogiel mówił też o nowej kampanii informacyjnej o Planie Odbudowy. - Zależy nam na tym, by jasno Polakom mówić, w sposób bezpośredni informować, o co toczy się gra, nie wszyscy śledzili dyskusje publicystów i polityków, mówimy o tym, czy to 770 mld zł do Polski trafi, czy nie trafi. Czy zostaną wykorzystane na drogi, służbę zdrowia, ośrodek zdrowia w jednej  czy drugiej miejscowości, na termomodernizację przedszkola, na elektryczne bezemisyjne autobusy - wymieniał.

- Chcemy by społeczeństwo miało co do tego jasność i dobrze wiedziało, kto z ich reprezentantów jaką decyzję w Sejmie podejmuje - zaznaczył gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Grzegorz Jankowski

Gość: Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 28.04.2021

Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

"Żadni demokraci, żadni Europejczycy". Brudziński krytyczne o przeciwnikach Funduszu Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 15:01
"Politycy i ich medialni pomocnicy, którzy dziś wzywają do odrzucenia tych pieniędzy tylko dlatego, że u władzy jest PiS, to żadni demokraci" - napisał na Twitterze wiceprezes PiS Joachim Brudziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dziemianowicz-Bąk: przestrzegam kolegów z PO przed prostym, oślim uporem

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 19:45
- Wierzę, że jak opadną emocje i postulaty Lewicy znajdą się w Krajowym Planie Odbudowy, to politycy Platformy Obywatelskiej pójdą po rozum do głowy. Przestrzegam ich przed takim prostym, oślim uporem i chęcią głosowania ramię w ramię ze Zbigniewem Ziobro przeciwko Unii Europejskiej oraz pieniądzom dla naszych obywateli - powiedziała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewicy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Bartosz Rydliński: Lewica idzie w kierunku realizacji polskiej racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 21:05
- Wszystko wskazuje na to, że posłowie Lewicy podjęli słuszną decyzję, która idzie w kierunku realizacji polskiej racji stanu, wychodząc ze starego powiedzenia, że nie ma silnej Polski bez silnej Europy - powiedział dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
rozwiń zwiń