"Oderwanie od realiów". Mucha krytykuje komentarz Sikorskiego o porozumieniu PiS z Lewicą

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 09:20
- Część polityków opozycji ze strony Koalicji Obywatelskiej, PO - a niestety, pan minister Sikorski w tym przoduje - nie potrafi w sprawie, gdzie interes publiczny jest jasno określony, wznieść się ponad osobistą niechęć, tylko udziela tego typu komentarzy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta, komentując słowa Radosława Sikorskiego iż uzgodnienia ws. Krajowego Planu Odbudowy to "swoisty pakt Ribbentrop-Mołotow". 

Były szef polskiego MSZ, obecnie europoseł KO Radosław Sikorski ocenił w rozmowie z Onetem, że porozumienie PiS i Lewicy w sprawie poparcia tej drugiej dla Krajowego Planu Odbudowy to "albo naiwność ze strony Lewicy, ale ich o to nie podejrzewam, bo to są inteligentni ludzie, albo swoisty pakt Ribbentrop-Mołotow w polskiej polityce". 

sejm głosowanie free tt 663.jpg
Premier: głosowanie za Planem Odbudowy, to głosowanie za Polską, tu nie ma filozofii

- Wypowiedź Radosława Sikorskiego jest zupełnie fatalna - skomentował te słowa w Programie 1 Polskiego Radia Paweł Mucha, doradca prezydenta. - W ogóle nie polega na prawdzie, pokazuje absolutne niezrozumienie historii, oderwanie od realiów i pokazuje stopień ogromnego rozgoryczenia, kiedy dzieją się dobre dla Polski sprawy - podkreślił. 

"Lewica zachowała się tak, jak oczekują Polacy"

Zdaniem gościa "Sygnałów dnia" pokazuje to, że "część polityków opozycji ze strony Koalicji Obywatelskiej, PO - a niestety, pan minister Sikorski w tym przoduje - nie potrafi w sprawie, gdzie interes publiczny jest jasno określony, wznieść się ponad osobistą niechęć, tylko udziela tego typu komentarzy. Moim zdaniem ten komentarz jest absolutnie fatalny i szkoda słów, by odnosić się do takich ocen - dodał prezydencki minister. 

Rozmówca Polskiego Radia ocenił także, że "deklaracja jednego z klubów opozycyjnych - Lewicy o poparciu ustawy umożliwiającej ratyfikację Funduszu Odbudowy to deklaracja korzystna dla wszystkich (...) mieszkańców Polski". - Mówimy o gigantycznych środkach unijnych. Słyszeliśmy kilka miesięcy temu ze strony PO, że zdradą narodową będzie brak przyjęcia porozumienia i brak akceptacji na szycie Rady Europejskiej konkluzji szczytu i blokowanie środków, a dzisiaj słyszymy, że zdradą narodową jest to, że te środki mają służyć milionom Polaków. To absolutnie nieracjonalna postawa - podkreślił.

Czytaj także: 

W ocenie gościa Polskiego Radia, "Lewica w tej całej sprawie zachowała się tak, jak oczekują Polacy". - Badania opinii publicznej także potwierdzają, że większość Polaków oczekuje tego, że opozycja poprze, umożliwi przyjęcie środków unijnych przez poparcie ustawy - zaznaczył Paweł Mucha.

Posłuchaj
19:17 PawelMucha_for_media_[PR1]_2021_04_29_08_15_PCM_20210429061503(13348).mp3 Paweł Mucha: komentarz Radosława Sikorskiego jest absolutnie fatalny i szkoda słów, by odnosić się do takich ocen ("Sygnały dnia"/ Jedynka)

W rozmowie więcej komentarza do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce a także o relacjach polsko-amerykańskich. Zachęcamy do wysłuchania nagrania.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKrzysztof Świątek

GośćPaweł Mucha (KPRP)

Data emisji: 29.04.2021

Godzina emisji: 8.15

mbl

Czytaj także

Dr Bartosz Rydliński: Lewica idzie w kierunku realizacji polskiej racji stanu

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2021 21:05
- Wszystko wskazuje na to, że posłowie Lewicy podjęli słuszną decyzję, która idzie w kierunku realizacji polskiej racji stanu, wychodząc ze starego powiedzenia, że nie ma silnej Polski bez silnej Europy - powiedział dr Bartosz Rydliński, politolog z UKSW.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Są niespójni w działaniu. My robimy politykę, a nie PR". Lewica krytykuje KO

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 07:35
- Koalicja Obywatelska uprawia PR, jest niespójna w działaniu, Lewica robi politykę i realizuje postulaty swoich wyborców - tak posłanki Lewicy Magdalena Biejat i Anna Maria Żukowska odpowiadają na zarzuty KO. - PO jest sfrustrowana tym, że nie udało jej się skutecznie negocjować warunków KPO - dodają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maciejewska: nie powiedzieliśmy, że będziemy głosowali za Funduszem Odbudowy

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 13:34
- My jeszcze nie powiedzieliśmy, że będziemy na pewno głosowali za Funduszem Odbudowy. Postawiliśmy sześć warunków i rząd się na nie zgodził - powiedziała w audycji "W samo południe" na antenie Programu 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Beata Maciejewska.
rozwiń zwiń