Buda o KPO: każdy parlamentarzysta, który będzie przeciw, ma ogromny problem

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2021 08:10
- Myślę, że na Wikipedii będzie można przeczytać, że dany parlamentarzysta był przeciwko KPO - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej.

- Wysłałem Krajowy Plan Odbudowy w takiej wersji, jaką przyjęła Rada Ministrów w piątek, ta treść jest opublikowana na stronie internetowej i dostępna we wszystkich mediach, więc myślę, że nasi partnerzy z Lewicy mają świadomość jaki dokument został wysłany - powiedział gość radiowej Jedynki.

Waldemar Buda pap 1200 (1).jpg
"Konstytucja mówi o większości głosów". Waldemar Buda wskazał sposób ratyfikacji decyzji ws. środków UE

Waldemar Buda, pytany o możliwe poparcie w głosowaniu KPO ocenił, że "będzie to zdecydowana większość". - Nie wyobrażam sobie, żeby być przeciwko, wielu parlamentarzystów przeprowadziło analizę korzyści i strat - dodał.

- Dyscyplina będzie i obowiązuje wszystkich członków klubu, czyli łącznie wszystkich członków Zjednoczonej Prawicy i klubu parlamentarnego PiS, więc mam nadzieję, że tych osób, które się wstrzymają, albo ich nie będzie lub zagłosują przeciw, będzie naprawdę niewiele - powiedział wiceminister.

- Sądzę, że i z Solidarnej Polski będą głosy, które poprą KPO, my bez tych głosów oczywiście też sobie damy radę, spodziewam się grubo ponad 300 głosów - zaznaczył.


Posłuchaj
18:12 PR1_SD_2021_05_04-07-15-00_for_media.mp3 Waldemar Buda: z samorządami przedyskutowaliśmy wszystko, co było do przedyskutowania w KPO, spotkałem się kilkanaście razy z przedstawicielami samorządów, kilka razy na komisji wspólnej rządu i samorządu (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Rozpad PO

Polityk ocenił, że teraz opozycja musi pokazać, czy popiera wartości europejskie i część działaczy PO wyłamać się z nakazów głosowania przeciw KPO. - Jesteśmy bardzo blisko momentu wewnętrznego buntu PO i obalenia Borysa Budki. Na Mazowszu zbierano już podpisy w tej sprawie, to nabierze rumieńców zaraz po tym głosowaniu. Jesteśmy rzeczywiście świadkami rozpadu PO - wyjaśnił.

Czytaj także:

- W tym tkwi jedność Europy, że w momencie trudnym powinniśmy działać wspólnie – bo dopiero ratyfikacja w każdym kraju umożliwia sięgnięcie po środki. W związku z tym czujemy się odpowiedzialni za inne kraje - mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Waldemar Buda, wiceminister funduszy i polityki regionalnej

Data emisji: 04.05.2021

Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

Fogiel o porozumieniu z Lewicą: przypomnijmy, o co idzie gra, to ponad 770 mld złotych

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2021 08:05
- To jest polityka, więc nie ma w tym nic nadzwyczajnego, że się negocjuje, rozmawia, szuka wspólnych punktów - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do porozumienia ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trzaskowski wbrew Budce negocjuje pieniądze z rządem. Buda: samorządowcy chcą środków z UE

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2021 10:30
- Samorządowcy bez względy na opcję polityczną absolutnie chcą środków z UE, dzwonią i rozmawiają na ten temat z rządem. Centrala PO zmusza ich do tego, by się ukrywali, nie mówili o tym głośno, żeby protestowali i mówili, że tych środków nie chcą - powiedział w czwartek wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda.
rozwiń zwiń