Szczepienia przeciw COVID-19. Wiceminister zdrowia: uruchamiamy nowy program

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2021 09:23
- Uruchamiamy program, w ramach którego każdy lekarz rodzinny otrzyma od nas listę osób z grupy ryzyka, które są jeszcze niezaszczepione, aby przez telefoniczny bądź osobisty kontakt dotrzeć do tych osób i zachęcić je do szczepienia - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Szef resortu zdrowia był pytany o sytuację epidemiologiczną w domach pomocy społecznej.

Wesele free pixabay-1200.jpg
Wesela w pandemii. Czy warto je organizować?

- W domach pomocy społecznej wyszczepiliśmy ponad 90 proc. pensjonariuszy. W tej chwili w DPS-ach mamy dosłownie pojedyncze przypadki zachorowań na koronawirusa - powiedział Waldemar Kraska.

Wiceminister zdrowia poinformował o uruchomieniu nowego programu, którego celem jest wyszczepienie osób z grupy ryzyka.


Posłuchaj
20:16 Jedynka/SD Kraska - 8.15 10.05.2021 r.mp3 Szczepienia przeciw COVID-19. Wiceminister zdrowia: uruchamiamy nowy program (Sygnały dnia/Jedynka)

 

- Uruchamiamy program, w ramach którego każdy lekarz rodzinny otrzyma od nas listę osób z grupy ryzyka, które są jeszcze niezaszczepione, aby przez telefoniczny bądź osobisty kontakt dotrzeć do tych osób i zachęcić jej do szczepienia - oznajmił.

Gość "Sygnałów Dnia" zapowiedział dostawy szczepionek do Polski.

- W tym tygodniu do Polski dotrze ponad 2 mln 200 tys. szczepionek różnych firm, w tym 1 mln 200 tys. szczepionek firmy Pfizer - poinformował Waldemar Kraska.

Czytaj także:

Wiceminister zdrowia odniósł się także do szczepień osób powyżej 16 roku życia.

- Czekamy na rekomendację Rady Medycznej przy Premierze RP. Myślę, że taka rekomendacja w tym tygodniu się pojawi - powiedział Waldemar Kraska.

Na antenie Programu 1 Polskiego Radia wiceszef resortu zdrowia rozwiał wątpliwości co do szczepień kobiet w ciąży, a także karmiących piersią.

- Szczepienie kobiet w ciąży czy karmiącej jest dozwolone. Jest to rekomendacja Rady Naukowej - podkreślił.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Waldemar Kraska (wiceminister zdrowia)
Data emisji: 10.05.2021
Godzina emisji: 08.15

bf

Czytaj także

Premier: realne jest wykonywanie co najmniej 10 mln szczepień miesięcznie

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2021 12:20
- Realne jest wykonywanie co najmniej 10 mln szczepień miesięcznie. Dostawy szczepionek będą zdecydowanie większe - stwierdził w poniedziałek w Gliwicach premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że szczepionki są "najlepszym remedium", które będzie przynosić w najbliższych tygodniach coraz lepsze efekty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Unia Europejska nie odnowiła zamówienia na szczepionkę AstraZeneca

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2021 23:28
UE nie złożyła nowego zamówienia na szczepionkę przeciwko COVID-19 firmy AstraZeneca - przekazał w niedzielę we francuskim radiu France Inter komisarz ds. rynku wewnętrznego Thierry Breton. Obecny kontrakt na dostawę szczepionek tej firmy wygasa w czerwcu.
rozwiń zwiń