Nowy Polski Ład w sobotę. Sasin: czas głośno powiedzieć, jakie mamy plany na okres po pandemii

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2021 08:11
- Założenia Nowego Ładu, cały program wychodzenia gospodarki z pandemii, powrót do szybkiego wzrostu gospodarczego to jest coś, co mamy przygotowane od wielu tygodni - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.

Jak powiedział Jacek Sasin, "sytuacja pandemiczna powodowała przesuwanie terminu prezentacji Nowego Ładu".

- Dziś jesteśmy w takiej sytuacji, że czas bardzo mocno i głośno powiedzieć o tym, jakie mamy plany na okres po pandemii, bo widać wyraźnie, że również dzięki udanej akcji szczepień pandemia ustępuje - zaznaczył.


Posłuchaj
19:05 Jedynka/SD Sasin 13.05.2121 r. 7.15.mp3 Nowy Polski Ład w sobotę. Sasin: czas głośno powiedzieć, jakie mamy plany na okres po pandemii (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Prezentacja w sobotę

Wicepremier został zapytany, czy Nowy Polski Ład zostanie zaprezentowany już w sobotę. - Tak, taki jest plan. Założenia Nowego Ładu, ten cały program wychodzenia gospodarki z pandemii, powrót do szybkiego wzrostu gospodarczego to jest coś, co mamy przygotowane od wielu tygodni - zapowiedział.

- Nowy Ład to rzeczywiście program PiS, rząd jest emanacją większości parlamentarnej, będzie ten program realizował. Jeśli chodzi o koalicjantów myślę, że uda się osiągnąć pełne porozumienie, nasi koalicjanci zgłosili swoje punkty programowe do programu Nowego Polskiego Ładu - powiedział polityk PiS.

Gość "Sygnałów Dnia" dodał, że "jesteśmy na dobrej drodze do tego, żeby móc powiedzieć, że Nowy Polski Ład to program Zjednoczonej Prawicy".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy, w której poruszano także temat fuzji Orlenu z Lotosem.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadziła: Krzysztof Świątek

Gość: Jacek Sasin (wicepremier, minister aktywów państwowych)

Data emisji: 13.05.2020 

Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

Sasin: przygotowaliśmy pakiet wsparcia dla LOT-u

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2020 21:46
- Nie ma dzisiaj praktycznie połączeń lotniczych, a koszty są - trzeba płacić pracownikom, trzeba płacić opłaty leasingowe za samoloty. To są wielomilionowe opłaty każdego miesiąca - powiedział w Radiu Maryja Jacek Sasin, minister aktywów państwowych. - Przygotowaliśmy w resorcie potężny pakiet wsparcia dla PLL LOT, zakładający udzielenie wielomiliardowej pomocy publicznej - dodał. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Transformacja energetyczna Polski. Marek Zuber: to wielkie wyzwanie

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2021 19:00
- Bezemisyjna gospodarka to wielkie wyzwanie, które narzuca na nas EU. Z drugiej strony chcielibyśmy żyć w kraju, w którym nie mamy takich smogów, jakie mamy w tej chwili. Co prawda mamy takich parę miejsc, chociażby Kraków, gdzie sytuacja jest wyraźnie lepsza dzięki podejmowanym różnego rodzaju inwestycjom w ostatnich dziesięciu latach i dużym środkom przeznaczanym na wymianę pieców węglowych. Jednak całokształt jest fatalny - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tauron ma nowego prezesa. Paweł Strączyński zastąpił Wojciecha Ignacoka

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2021 13:21
Paweł Strączyński, przez ostatni rok pełniący funkcję wiceprezesa Polskiej Grupy Energetycznej ds. finansowych, został w czwartek nowym prezesem spółki Tauron Polska Energia - zdecydowała rada nadzorcza firmy. Strączyński zastąpił Wojciecha Ignacoka, który z końcem lutego zrezygnował ze stanowiska.
rozwiń zwiń