Fogiel o Polskim Ładzie: wszystkie propozycje złożyliśmy z myślą o Polakach

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 08:01
- Gdy słyszę samorządy, które są przeciwko, dziwię się - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, odnosząc się do planu wprowadzenia rządowego programu Polski Ład.

- Polski Ład będzie miał w Sejmie wsparcie całej Zjednoczonej Prawicy - mówił w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. Polski Ład to ogłoszony w sobotę program zmian między innymi w podatkach, służbie zdrowia oraz emeryturach.

Radosław Fogiel odpierał zarzuty, że te zmiany będą niekorzystne dla samorządów. Jak tłumaczył, dla rządu najważniejsi są Polacy i to im będą obniżane podatki.

- Najważniejsi są Polacy, Polakom chcemy obniżać podatki, zaproponować kwotę wolną od podatku, drugi próg podatkowy i wiele innych rozwiązań. Gdy słyszę samorządy, które są przeciwko, dziwię się - mówił.


Posłuchaj
17:54 PR1_SD_2021_05_18-07-15-00_for_media.mp3 Radosław Fogiel: jesteśmy skupieni na tym, żeby Polski Ład prezentować Polakom, jeśli pojawią siły polityczne, które będą chciały nas wesprzeć swoimi głosami w Sejmie, to bardzo chętnie (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

Rekompensata dla samorządów

Gość audycji dodał, że samorządom straty częściowo zrefunduje subwencja inwestycyjna.

- Będzie subwencja inwestycyjna o bardzo jasno określonych zasadach i algorytmach, która będzie rekompensować w dużej mierze straty samorządów - powiedział Fogiel.

Jak zaznaczył, pojawiający się zarzut o centralnym planowaniu "kompletnie się nie broni", bo to samorządy wojewódzkie dysponują środkami UE.

- Dochody budżetowe rosną, w związku z czym odpowiednio proporcjonalnie rosną budżety samorządów i to się nie zmieni - zapewnił polityk PiS.

Kongres PiS

Radosław Fogiel został także zapytany o planowany kongres partii. - Powinien się odbyć, kiedy tylko będzie to możliwe. Jeśli będzie to realne pod względem epidemicznym i organizacyjnym, to może być to czerwiec. Co do decyzji, które podejmie kongres, co do propozycji, jakie usłyszą delegaci, to sprawy wewnątrzpartyjne i najpierw sami uczestnicy będą musieli o nich zdecydować - zapowiedział gość audycji.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Radosław Fogiel (PiS)

Data emisji: 18.05.2021

Godzina emisji: 07.15

pg

Czytaj także

Fogiel o poparciu Lewicy dla KPO: spodziewam się konsekwentnego głosowania również w Senacie

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2021 08:12
- To umowa dotycząca poparcia i procesu ratyfikacji decyzji o zasobach własnych UE, więc tak, oczywiście, spodziewam się również konsekwentnego głosowania w Senacie - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wicerzecznik PiS Radosław Fogiel, o spodziewanej decyzji senatorów Lewicy ws. Krajowego Planu Odbudowy.
rozwiń zwiń