Marcin Horała o Polskim Ładzie: to wielka i generalna obniżka podatków

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 08:59
- 18 mln Polaków odczuje obniżkę, a dla 24 mln będzie to obniżka lub stan neutralny. Ewentualna podwyżka dotknie nielicznych i tych, którzy nie są klasą średnią - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Marcin Horała, wiceminister infrastruktury.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier Mateusz Morawiecki zaprezentowali Polski Ład, czyli nowy społeczno-gospodarczy program na okres pocovidowy. Zgodnie z zapowiedziami ma on 10 filarów: Plan na zdrowie, Uczciwa praca - godna płaca, Dekada rozwoju, Rodzina i dom w centrum życia, Polska - nasza ziemia, Przyjazna szkoła i kultura na nowy wiek, Dobry klimat dla firm, Czysta energia - czyste powietrze, CyberPoland 2025, Złota jesień życia.

Tomasz Sakiewicz 1200.jpg
Tomasz Sakiewicz o Polskim Ładzie: jest tam dużo elementów na skalę rewolucyjną

"Obniżka podatków"

Marcin Horała powiedział, że w kwestiach podatkowych, Polski Ład wprowadza obniżkę podatków dla dużej grupy Polaków. - Polski Ład to wielka i generalna obniżka podatków. 18 mln Polaków odczuje obniżkę, a dla 24 mln będzie to obniżka lub stan neutralny. Ewentualna podwyżka dotknie nielicznych i tych, którzy nie są klasą średnią - powiedział.

- Dlaczego ma być tak, że jak ktoś pracuje za 2 lub 3 tysiące, to płaci wyższe podatki i składki w proporcji do swojego dochodu, niż ktoś, kto na samozatrudnieniu zarabia np. 15 tys. Wydaje się to niesprawiedliwe - dodał.

Czytaj także:

Polityk odniósł się także do zmian w służbie zdrowia. - Wprowadzamy zmiany systemowe, np. zniesienie limitów przyjęć do specjalistów i do tego potrzebne są pieniądze. Jeżeli chcemy mieć służbę zdrowia na światowym poziomie, to wymaga to wieloletnich nakładów, bo są to długoletnie procesy - powiedział.

. .

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Posłuchaj
16:51 [STUDIA]S4_(PCM) 19 maj 2021 08_15_29_for_media.mp3 Marcin Horała: Polski Ład to wielka i generalna obniżka podatków (Sygnały dnia/Jedynka)
 .
 
***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Grzegorz Jankowski
Gość: Marcin Horała (wiceminister infrastruktury)
Data emisji: 19.05.2021
Godzina emisji: 08:15

dz

Czytaj także

"Rezerwy są w podatku od towarów i usług". Modzelewski o finansowaniu Polskiego Ładu

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2021 16:47
- Żeby uszczelnić ubytek, jaki powstanie ze zmian w podatkach, trzeba szukać pieniędzy w całym systemie podatkowym - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Witold Modzelewski, ekonomista.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"To ważny dokument". Jarosław Kaczyński o Polskim Ładzie

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 07:20
- Przedtem były rozmowy, spotkania także poza Warszawą, narady. To jest dokument podpisany po długim namyśle i długim dialogu. Stąd jego waga - tak o nowym programie społeczno-gospodarczym Polski Ład powiedział na antenie Polskiego Radia 24 wicepremier Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premier o Polskim Ładzie: to propozycja nowej umowy społecznej

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2021 06:56
"Chcemy, żeby każdy Polak poznał Polski Ład. Ale jeszcze ważniejsze: chcemy zapoznać się ze zdaniem wszystkich Polaków na temat Polskiego Ładu. To więcej niż program polityczny, to propozycja nowej umowy społecznej" - podkreślił na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń