"Dzieciom brakowało kontaktu z rówieśnikami, z nauczycielami". Mikołaj Pawlak o nauce zdalnej

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 08:43
- W grudniu ub.r. przeprowadzono badania dotyczące stosunku młodzieży do nauki zdalnej - pokazały one jednoznacznie, że dzieciom brakuje kontaktu z rówieśnikami, z nauczycielami - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Mikołaj Pawlak, Rzecznik Praw Dziecka.
shutterstock_1675198060 (1).jpg
Nauka zdalna negatywnie obija się na zdrowiu uczniów. Rodzice i dzieci pokazali, co o tym sądzą

Rzecznik Praw Dziecka, który był gościem radiowej Jedynki, poinformował, że "w ostatnich tygodniach rozpoczęły się badania dotyczące dobrostanu dzieci w Polsce". - Są one prowadzone na moje zlecenie. Myślę, że we wrześniu będą wyniki - dodał.

Czytaj także:

- Konsekwencje nauki zdalnej będą badane przez wiele lat. Dzieciom musimy pomagać. Apeluję w Dzień Dziecka, aby ten czerwiec był prawdziwą zieloną szkołą, aby był to bezstresowy czas - bez nadmiaru klasówek czy przepytywań - aby przeprowadzano sprawdziany tylko tam, gdzie to konieczne - mówił.

Posłuchaj
15:39 [PR1] PR1 (mp3) 01 czerwiec_2021_06_01-08-16.for_media.mp3 Mikołaj Pawlak: chciałbym podziękować całej kadrze nauczycielskiej (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki wyraził wdzięczność za gotowość i sprawność w działaniu w czasie nauki zdalnej. - Chciałbym podziękować całej kadrze nauczycielskiej, wychowawcom i rodzicom - za ten wysiłek, który wykonano w ostatnim roku - powiedział.

W dalszej części rozmowy Rzecznik Praw Dziecka poruszył temat Dziecięcego Telefonu Zaufania. - Działa on przez całą dobę - od grudnia 2020 r. Przez ten czas przeprowadzono wiele tysięcy połączeń telefonicznych, dodatkowo uruchomiliśmy czat internetowy - podkreślił.

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadził: Piotr Gociek
Gość: Mikołaj Pawlak (Rzecznik Praw Dziecka)
Data emisji: 01.06.2021
Godzina emisji: 08.16

pb

Czytaj także

"Szkoła, która nie uczy wartości, nie spełnia funkcji wychowawczej". Szef MEiN o nowych elementach w programie szkolnym

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2021 11:23
- Szkoła, która nie uczy w ogóle żadnych wartości, nie spełnia funkcji wychowawczej. Uczenie bez elementów systemu wartości jest pomyłką - powiedział w wywiadzie dla poniedziałkowego "Do rzeczy" minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót do szkół. 3,4 mln uczniów będzie mogło skorzystać z zajęć wspomagających

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 20:14
W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie o organizacji i finansowaniu zajęć wspomagających dla uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej. W piątek podpisał je minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wszyscy uczniowie wrócili do nauki stacjonarnej. "Istotą szkoły jest spotkanie"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2021 13:02
Wszyscy uczniowie wrócili do nauki w ławkach. Od dziś lekcje w szkole mają wszystkie klasy podstawówki i szkół średnich. - To dziwne doświadczenie, którego byliśmy świadkami przez ponad rok, sprawiło, że trochę zmieniliśmy optykę i widzenia szkoły - podkreśla w rozmowie z IAR dyrektor Szkoły Podstawowej nr 25 w Warszawie Tomasz Ziewiec.
rozwiń zwiń