"Zwiększone będą limity osób na weselach". Rzecznik rządu o luzowaniu obostrzeń

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2021 09:01
Rzecznik rządu Piotr Müller powiedział w Programie 1 Polskiego Radia, że stabilizująca się sytuacja epidemiczna pozwala na stopniowe znoszenie obostrzeń sanitarnych w Polsce.

O godzinie 9.30 minister zdrowia Adam Niedzielski ma ogłosić luzowanie regulacji związanych z pandemią COVID-19, które wejdą w życie w ciągu najbliższych dni. Piotr Müller powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia, że zwiększone będą limity osób na weselach.


Kraska_waldemar_ok.jpg
Certyfikaty szczepionkowe. Waldemar Kraska: to rozwiązanie, które zostanie dobrze przyjęte przez Polaków

- Zadowolone będą osoby, które są tuż przed zawarciem małżeństwa. To jest informacja, która się pojawi i będzie dla nich pozytywna - zapowiedział rzecznik rządu. Müller przypomniał, że od limitów nie wliczają się osoby w pełni zaszczepione. Wskazał, że dzięki temu liczba gości weselnych może być większa.


Posłuchaj
16:01 Jedynka/SD Piotr Muller 2.06.2021.mp3 "Zwiększone będą limity osób na weselach". Rzecznik rządu o luzowaniu obostrzeń (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Müller dodał, że nie zapadły jeszcze decyzje w sprawie pełnego otwarcia hoteli i restauracji, ale zapowiedział, że w tym miesiącu zostanie to ogłoszone.

Rzecznik rządu zachęcił jednocześnie wszystkich do rejestrowania się do szczepień przeciwko COVID-19. Do tej pory w Polsce wykonano ponad 20 milionów szczepień. Ponad 7 milionów osób jest w pełni zaszczepionych.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyGrzegorz Jankowski

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 02.06.2021

Godzina emisji: 8.15

mg

Czytaj także

Odbudowa gospodarki po pandemii. Roszkowski: wszystko wskazuje na to, że zaczynamy wychodzić z recesji

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 15:33
- Jesteśmy w momencie, w którym powoli zaczynamy wychodzić z recesji, bo z jednej strony dane epidemiczne są nie najgorsze, a z drugiej strony dane makroekonomiczne wskazują na to, że powoli zaczynamy wychodzić z tej recesji. Gospodarczo zaczyna się pewne ożywienie - powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Duże miasta czekają na turystów". Karpiński o luzowaniu obostrzeń w branży turystycznej

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2021 19:00
- Mam nadzieję, że wyjazdy krajowe będą popularne, gdyż obostrzenia nie będą dotykały podróżujących - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Karpiński, ekspert ds. turystyki WSB we Wrocławiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szczegóły dot. dalszego luzowania obostrzeń. Minister zdrowia podał termin

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 13:47
- W środę poinformujemy o szczegółach luzowania obostrzeń do 26 czerwca, w najbliższy okresie myślimy o kosmetycznych zmianach - zapowiedział minister zdrowia Adam Niedzielski. Dodał, że prawdopodobnie w poniedziałek odbędzie się konferencja o "dłuższym planie" znoszenia obostrzeń.
rozwiń zwiń