"Jego pomoc jest bardzo potrzebna opozycji". Kierwiński o powrocie Tuska do krajowej polityki

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2021 08:57
- Cieszę się, że Donald Tusk postanowił mocniej zaangażować się w politykę krajową. Jego pomoc dla opozycji i dla Polski jest bardzo potrzebna - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Marcin Kierwiński, poseł Platformy Obywatelskiej. 
Marcin Kierwiński
Marcin KierwińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

tusk pap_20200604_0U8 1200.jpg
Terlecki: o "przewidywanym i pilnie oczekiwanym powrocie Tuska" mówi się od pięciu lat

Od niedawna media donoszą, że rozważany jest plan powrotu Donalda Tuska na krajową scenę polityczną. Przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej nie zaprzeczył tym informacjom. Według spekulacji powrót Tuska oznaczałby rezygnację Borysa Budki z funkcji lidera Platformy Obywatelskiej.

Do możliwego powrotu Donalda Tuska do polskiej polityki odniósł się w "Sygnałach dnia" Marcin Kierwiński, poseł PO.


Posłuchaj
21:16 S4_PCM_20210621061432(15116) (online-audio-converter.com).mp3 Marcin Kierwiński (PO) o możliwym powrocie Donalda Tuska do polskiej polityki ("Sygnały dnia"/Jedynka)

- Cieszę się, że Donald Tusk postanowił mocniej zaangażować się w politykę krajową - powiedział. - Jego pomoc dla opozycji i dla Polski jest bardzo potrzebna - ocenił na antenie radiowej Jedynki. Polityk podkreślił też, że w jego opinii Tusk jest "najbardziej doświadczonym polskim politykiem, zarówno w polityce krajowej, jak i na arenie międzynarodowej".

Borys Budka i Donald Tusk "są w stałym kontakcie"

Gość Katarzyny Gójskiej wyraził przekonanie, że "opcja rządząca bardzo boi się powrotu Donalda Tuska". - Świadczą o tym ataki, jakie przypuszcza na niego Prawo i Sprawiedliwość - stwierdził.

Pytany o decyzje ws. kierownictwa partii Kierwiński zapewnił, że przewodniczący Borys Budka i Donald Tusk "są w stałym kontakcie". - Rozmawiają o tym, jaka będzie skala zaangażowania Tuska, jak to będzie wyglądało strukturalnie i organizacyjnie - powiedział. - Decyzje dopiero przed nami - dodał.

Więcej w nagraniu.

. .

* * *

Audycja: "Sygnały dnia"
Prowadzi: Katarzyna Gójska
Gość: Marcin Kierwiński (PO)
Data emisji: 21.06.2021
Godzina emisji: 08.15

Czytaj także

Protasiewicz o Tusku: powinien stanąć do wyborów, jeżeli chce znów być szefem w PO

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2021 08:35
- Powrót Donalda Tuska byłby korzystny dla Platformy Obywatelskiej. Nie byłby to przewrót kopernikański na scenie politycznej, ale podniósłby co najmniej dwukrotnie notowanie partii w sondażach - mówił w Polskim Radiu 24 Jacek Protasiewicz (PSL - Koalicja Polska).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doniesienia o powrocie Tuska do krajowej polityki. Liziniewicz: Budka nie chce oddawać stanowiska

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2021 11:14
- Borys Budka wygrał swój los, niczym Nikodem Dyzma, na loterii. Został przewodniczącym PO i nie chce się pozbywać swojego losu. Donald Tusk nie ma tak łatwego powrotu. Choć jest to oczywiście łatwiejsze niż gdyby przewodniczącym PO był Schetyna - powiedział w Polskim Radiu 24 Jacek Liziniewicz. Gośćmi byli także Piotr Cywiński i Sławomir Jastrzębowski.
rozwiń zwiń