Tusk wróci do polskiej polityki? Siemoniak: jest zdeterminowany i w znakomitej formie

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 09:09
- Sądząc po reakcji obozu władzy na wieść o powrocie Tuska widać, że emocje są tam ogromne. Nikt w PiS tego nie lekceważy, a poprzeczka się podniesie  - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej.

shutterstock_ donald tusk free 1200.jpg
"Ktoś na tym straci personalnie". Politolog o ewentualnym powrocie Donalda Tuska na polską scenę polityczną

Tomasz Siemoniak pytany w Polskim Radiu o informacje, które pojawiają się w mediach i wypowiedziach części polityków Platformy, dotyczące powrotu do polskiej polityki Donalda Tuska przyznał, że były premier "jest w znakomitej formie i jest zdeterminowany do powrotu do polskiej polityki". - Będzie to kluczowa rola, nie będzie on stał z boku i się przyglądał, będzie działał. Powrót Tuska po siedmiu latach to rewolucja - stwierdził.


Posłuchaj
19:41 PR1 2021_06_29-08-14-54 (1)_for_media.mp3 Tomasz Siemoniak: Donald Tusk jest zdeterminowany i w znakomitej formie (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Zdaniem wiceprzewodniczącego PO "mądrzy politycy potrafią pogodzić swoje ambicje z interesem kraju i własnego ugrupowania". - Po sukcesie Konrada Fijołka w Rzeszowie widać, że współpraca się opłaca i jestem pewien, że wszyscy na opozycji są w stanie się pomieścić, a obecność Tuska w tym pomoże. Rafał Trzaskowski ma mnóstwo zajęć i zajęty jest innymi sprawami, ale nie wyobrażam sobie, aby nie uczestniczył w rozmowach z Tuskiem. Także Schetyna jest za powrotem Tuska do polskiej polityki i nie kieruje się on emocjami, ale odpowiedzialnością za partię - zauważył.

- Sądząc po reakcji obozu władzy na wieść o powrocie Tuska, widać, że emocje są tam ogromne. Nikt w PiS tego nie lekceważy, a poprzeczka się podniesie - dodał Siemoniak.

Więcej w nagraniu.

. .

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącaPiotr Gociek

Gość: Tomasz Siemoniak (wiceprzewodniczący PO)

Data emisji: 29.06.2021

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Donald Tusk wraca do polskiej polityki? Joanna Lichocka: to polityczny emeryt

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2021 08:32
- Donald Tusk ma jeszcze ambicje, nudzi się na lukratywnej emeryturze, jaką zapewniła mu Angela Merkel, ale bardzo wyraźnie otrzymuje sygnały, że nie jest tu dobrze widziany i z całą pewnością nie będzie entuzjastycznie witany jako potencjalny lider tej upadającej partii, jaką jest PO - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń