"Ta agresja, obsesja czy wręcz furia - to jest bardzo niebezpieczne". Karczewski o wystąpieniu Tuska

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 07:45
- Donald Tusk zrobił to z premedytacją - chciał zaznaczyć swój powrót, pokazać się, zaakcentować swoją obecność w Polsce. Ta agresja, obsesja czy wręcz furia - to jest bardzo niebezpieczne - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Stanisław Karczewski, senator PiS.
ziobro 1200.jpg
"Tusk ucieka się do podłych kłamstw". Ziobro zapowiada pozew przeciwko szefowi PO

W sobotę podczas posiedzenia Rady Krajowej PO, Borys Budka zrezygnował z funkcji szefa PO, a z funkcji wiceszefów Ewa Kopacz i Bartosz Arłukowicz. Następnie Donald Tusk i Borys Budka zostali wybrani na wiceprzewodniczących PO, a zadania przewodniczącego Platformy wykonuje od tego momentu Tusk, jako najstarszy wiekiem wiceszef partii.

Czytaj także:

Stanisław Karczewski, który był gościem radiowej Jedynki, odniósł się do wystąpienia nowego lidera Platformy.

Posłuchaj
20:27 [PR1] PR1 (mp3) 05 lipiec_2021_07_05-07-15.for_media.mp3 Karczewski: Polacy nie chcą walki, nie chcą nienawiści - a to był główny przekaz w wystąpieniu Tuska (Sygnały dnia/Jedynka)
Telus 1200.jpg
Telus o Tusku: pragnie znów dzielić, ale Polacy tego nie chcą

- Rozmawiałem z jednym z polityków PO. On bardzo cynicznie powiedział: "w naszym menu politycznym liczyliśmy, że będą to nowe, świeże ośmiorniczki - a jest odgrzewany kotlet". Politycy PO są sami zawiedzeni tym powrotem Donalda Tuska - zaznaczył.

- To był bezwzględny atak, obsesyjna nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości, powrót do wojny polsko-polskiej. Polacy po tym czasie epidemii nie chcą walki, nie chcą tej nienawiści, która była głównym przekazem w wystąpieniu Tuska - stwierdził.

"Powinniśmy pracować w zgodzie, a nie agresji i nienawiści"

Senator PiS podkreślił, że "Polacy nie chcą wojny". - Chcą spokoju i budowania przyszłości kraju. Przed nami świetny okres - duże środki, które trzeba wykorzystać i zainwestować. Powinniśmy pracować w zgodzie, a nie agresji i nienawiści - tego Polacy nie chcą - dodał.

- W centrum tego weekendu było Prawo i Sprawiedliwość - również w narracji Donalda Tuska. Odbył się kongres, na który długo czekaliśmy - prezes PiS mówił na nim o Polskim Ładzie - o nadziei dla Polski, o wielkim planie dla Polski - wymieniał gość "Sygnałów dnia".

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Stanisław Karczewski (senator PiS)
Data emisji: 05.07.2021
Godzina emisji: 07.15

PR1/PAP
pb

Czytaj także

"Płonne nadzieje". Adam Borowski o powrocie Donalda Tuska

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 09:29
- Donald Tusk ma nadzieję, że Polska się nie zmieniła, że polaryzacja, którą chce wprowadzić przyniesie PO sukces. Konflikt jest nieunikniony, nie sposób bowiem pominąć języka Tuska, że "PiS to zło". Nie trzeba odpowiadać tym językiem. PiS ma na stole ogromne atuty, Polakom żyje się lepiej - mówił w Polskim Radiu 24 Adam Borowski ("Gazeta Polska").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Domański: Tusk będzie miał problemy przede wszystkim ze swoją formacją i z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 18:11
- W najbliższym czasie Donald Tusk skoncentruje się na walce o uzyskanie wpływów w Platformie Obywatelskiej. Jego drugim celem będzie tworzenie jednolitego bloku opozycyjnego. Ten blok rysuje się na razie bardzo słabo i Tusk doskonale o tym wie - powiedział w Polskim Radiu 24 socjolog prof. Henryk Domański. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sarzyńska: powrót Tuska daje Zjednoczonej Prawicy szansę na zwarcie szeregów

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2021 19:25
- W Zjednoczonej Prawicy pewne sprawy mogą się poukładać, bo po drugiej strony nie będzie już takiej anarchii jak do tej pory. Nic tak dobrze nie jednoczy jak wspólny przeciwnik - powiedziała w Polskim Radiu 24 publicystka TVP Anna Sarzyńska, komentując powrót Donalda Tuska do krajowej polityki.
rozwiń zwiń