Menu dla psów. Nowy pomysł nadmorskich restauracji

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2021 09:10
Już nie tylko miska z wodą w progu, ale pełnowartościowy posiłek w kilku wariantach. Sieć pierogarni w Gdyni i Gdańsku wprowadziła menu dla psów.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: MPH Photos/Shutterstock.com

Czytaj też:
pies muzyka słuchanie gitara 1200.jpg
Pieskie życie w rytmie reggae. Czworonogi też lubią słuchać muzyki!

Właściciele czworonogów coraz częściej decydują się zabrać psy nie tylko na krótki spacer, ale również na wakacje. Naprzeciw osobom szukającym miejsc przyjaznych dla zwierząt zdecydowała się wyjść sieć pierogarni działająca nad polskim morzem. - Nasi goście bardzo chętnie odwiedzają nas z psiakami i bardzo nam miło, że możemy ugościć je w ciekawszej formie - mówi menadżerka lokalu, Agnieszka Aleniewska.


Posłuchaj
03:57 PR1_AAC 2021_07_21-07-44-28.mp3 Sieć pierogarni w Gdyni i Gdańsku wprowadziła psie menu ("Sygnały Dnia"/Jedynka)

 

Psierogarnia

W specjalnym, psim, menu znalazły się cztery mięsne pozycje. Bazują one na kurczaku, wołowinie, indyku i jagnięcinie. - Jest to karma gotowana, czyli zazwyczaj taka, która nie uczula psów - mówi menadżerka lokalu. Zadbano również o to, by w ofercie znalazły się potrawy o różnej gramaturze. - Mamy w karcie posiłki dla psów małych, średnich i dużych, więc nie jest to tylko jedna porcja. Właściciele nie muszą się martwić, że jedzenia będzie za mało lub za dużo - dodaje gość "Sygnałów Dnia".


Czytaj też:
pies dzieci dogoterapia 1200 free
Pies lekarzem człowieka. Ogólnopolski Dzień Dogoterapii

Dania dostępne w ofercie pierogarni różnią się także kalorycznością. To ukłon wobec właścicieli psów aktywnych, jak i tych gustujących w potrawach mniej obciążających układ pokarmowy. - Dla psa aktywnego mamy posiłek bazujący na wołowinie, która jest wypełniona żelazem. Ale mamy też posiłki lekkostrawne, dla psów, które muszą zadbać o linię - tłumaczy w rozmowie z reporterką Jedynki Agnieszka Aleniewska.

Zobacz też:

Potrawy przygotowywane przez fachowców

Osoby zarządzające restauracją zadbały, by za ten konkretny aspekt działalności odpowiadali specjaliści. Wytypowano firmę przyrządzającą jedzenie tylko i wyłącznie dla psów. - To firma bazująca na odmiennym, nowoczesnym żywieniu psa. Zbilansowany posiłek pupila to nie tylko mięso, ale również warzywa, owoce i suplementacja minerałów, która jest bardzo ważna - mówi gość audycji.

Jednym z pomysłów, jaki rozważano, było włączenie do psiego menu pierogów, ale ostatecznie do tego nie doszło. - Mamy świadomość, że w tych czasach czworonogi są uczulone na wiele składników, szczególnie na mąkę, gluten - mówi menadżerka restauracji i dodaje, że część środków ze sprzedaży psich dań przekazywana jest na wsparcie dla schronisk.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzą: Karolina Rożej i Grzegorz Jankowski

Materiał: Aleksandra Nietopiel

Data emisji: 21.07.2021

Godzina emisji: 7.44

mg

Czytaj także

Czworonóg w podróży. Przygotowania w trzech krokach

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2021 07:16
Myśl o pozostawieniu naszego czworonoga w domu czy u znajomych na czas wyjazdu łamie nam serce? Planując wakacje w towarzystwie ukochanych pupili, musimy zadbać o kilka spraw. O czym należy pamiętać?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Już nie tylko miska z wodą. Gdyński lokal wprowadził… menu dla psów

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2021 08:24
Miska z wodą dla psa w restauracjach od dawna jest już standardem. Jedna z pierogarni w Gdyni postanowiła pójść o krok dalej i wprowadziła do karty psie potrawy. – Nasi goście bardzo często odwiedzają nas z psami. Miło nam, że możemy je ugościć w ciekawszej formie – mówiła reporterce Polskiego Radia Gdańsk menadżerka lokalu Agnieszka Aleniewska. 
rozwiń zwiń