Żukowska o Tusku: bliżej mu do Konfederacji niż do Lewicy

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 08:39
- Podaliby sobie ręce ws. obniżania wszystkich podatków, likwidacji 500 plus i demolki tych rzeczy, które pomogły ludziom w kryzysie pandemicznym - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł Lewicy Anna Maria Żukowska o wspólnych rządach PO i Konfederacji.

YouTube/Polskie Radio

Polityk Lewicy oceniła, że działania Donald Tusk nakierowane są na to, żeby "powrócić do pozycji lidera opozycji". Podkreśliła, że jej ugrupowanie "robi swoje" i rozmawia o programie. - Chcemy rozmawiać o mieszkaniach, rencie wdowiej, o tym jak sobie radzić z kryzysem klimatycznym - powiedziała Anna Maria Żukowska. Dodała, że "za dużo rozmawiamy o Donaldzie Tusku".


Posłuchaj
17:58 S4_PCM_20210723061617(6844).mp3 Anna Maria Żukowska o planach Tuska w polskiej polityce i sytuacji w Lewicy (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Wspólny rząd PO i Konfederacji

Gość audycji odniosła się również do doniesień, z których wynika, że lider PO ma zamiar budować szeroki front "antyPiS", w którym miałoby zabraknąć miejsca dla Lewicy.

- Ostatnie doniesienia mówią, że bliżej mu do Konfederacji niż do Lewicy - oceniła. Dodała, że trudno jest jej sobie wyobrazić rządy tych dwóch ugrupowań, ale ma świadomości, że taki rząd mógłby potencjalnie powstać. - Podaliby sobie ręce ws. obniżania wszystkich podatków, likwidacji 500 plus i demolki tych rzeczy, które pomogły ludziom w kryzysie pandemicznym - stwierdziła Żukowska.

. .
***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Katarzyna Gójska
Gość: Anna Maria Żukowska (Lewica)
Data emisji: 23.07.2021
Godzina emisji: 08.15

st