Dymisja Jarosława Gowina. Piotr Müller: rząd Zjednoczonej Prawicy będzie dalej funkcjonował

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 08:50
- Jestem pewny, że Zjednoczona Prawica dalej będzie funkcjonowała, ponieważ są osoby w Sejmie z Porozumienia i spoza Porozumienia, którzy chcą wspierać rząd - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Piotr Müller, rzecznik rządu.
Piotr Mller
Piotr MüllerFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio
pap_ czeriwńska 1200 .jpg
"W rządzie nie ma miejsca dla kogoś, kto neguje jego prace". Rzecznik PiS o dymisji Gowina

Decyzją Zarządu Krajowego Porozumienie Jarosława Gowina opuszcza Zjednoczoną Prawicę. Parlamentarzyści Porozumienia odejdą z klubu PiS i utworzą koło parlamentarne.

Posłuchaj
14:28 PR1 mp3_for_media.mp3 Piotr Müller: rząd Zjednoczonej Prawicy będzie dalej funkcjonował (Sygnały dnia/Jedynka)

Piotr Müller, rzecznik rządu przyznał w rozmowie z Polskim Radiem, że liczy na to, iż "kwestie związane z ustawą medialną uzyskają dziś większość w Sejmie". - Jestem pewny, że rząd Zjednoczonej Prawicy dalej będzie funkcjonował, ponieważ są osoby w Sejmie z Porozumienia i spoza Porozumieniem, którzy chcą wspierać rząd - powiedział polityk.

Gość Programu 1 Polskiego Radia stwierdził, że "w chwili podpisania umowy koalicyjnej partia Porozumienie miała blisko 20 posłów, dziś wraz z Gowinem jest ich zaledwie kilku". - Pozostaje pytanie kto reprezentuje dziś Porozumienie, bo większość tego ugrupowania popiera rząd. Chcemy kontynuować projekt Zjednoczonej Prawicy w 2023 roku i tym samym kontynuować nasz program - dodał.

. .

Czytaj także:

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził:  Grzegorz Jankowski

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 11.08.2021

Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Dymisja Jarosława Gowina. Dziś zarząd Porozumienia zdecyduje o przyszłości partii w Zjednoczonej Prawicy

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2021 07:37
W środę zarząd Porozumienia ma zdecydować o funkcjonowaniu w Zjednoczonej Prawicy po tym, jak premier zwrócił się do prezydenta o dymisję lidera ugrupowania, wicepremiera Jarosława Gowina. Według informacji PAP zarząd obiegowo przed południem przyjmie uchwałę o przyszłości ugrupowania.
rozwiń zwiń