Rusza Festiwal "Dwa Teatry". Janusz Kukuła: to moje ukochane dziecko

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2021 08:20
- Zamość będzie żył przez najbliższe dni słowami, obrazami, które powstają po to, by życie było piękniejsze, by ludzie byli mądrzejsi, lepsi, delikatniejsi. Żeby każdy człowiek wiedział, że nie jest sam. Po to robimy ten festiwal. Zapraszamy bardzo serdecznie - powiedział w Jedynce dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. XX Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej "Dwa Teatry 2021" rozpoczął się dziś i potrwa do poniedziałku.
Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła
Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz KukułaFoto: Cezary Piwowarski

Posłuchaj
07:52 Jedynka/Sygnały dnia - 17.09.2021 Janusz Kukuła Rusza Festiwal "Dwa Teatry". Janusz Kukuła: to moje ukochane dziecko (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Podczas festiwalu prezentowane będą zgłoszone utwory, których premierowa emisja odbyła się w roku kalendarzowym 2019 oraz 2020. W konkursie mogą brać udział wszystkie rozgłośnie radiofonii publicznej w Polsce oraz cztery programy ogólnopolskie Polskiego Radia. W ramach kategorii radiowej zaplanowane zostały konkursy słuchowisk dla dorosłych (48 zgłoszonych prac) oraz konkurs słuchowisk dla dzieci i młodzieży (15 audycji).

Dwa Teatry Zamość okładka 1200.jpg
Startuje XX Festiwal "Dwa Teatry" w Zamościu. W konkursie aż 48 słuchowisk dla dorosłych oraz 15 dla dzieci i młodzieży

Prezentacje konkursowe odbywać się będą w Jazz Clubie Kosz (ul. Szczebrzeska 3), Auli Państwowej Szkoły Muzycznej (ul. T. Kościuszki 5), Scenie Miejskiej Rynku Wodnego oraz Sali Ślubów Ratusza Miejskiego (słuchowiska dla dzieci i młodzieży).

Wśród imprez towarzyszących znalazły się m.in. spotkania z gwiazdami, wystawy, koncerty i wieczory literackie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.


Czytaj także:


Publiczny nadawca radiowy będzie szeroko relacjonować wydarzenia festiwalu na swoich antenach, stronie internetowej i w mediach społecznościowych. Relacje z "Dwóch Teatrów" oraz wywiady i audycje specjalne emitowane będą codziennie w Jedynce, Dwójce, Trójce i Czwórce oraz Polskim Radiu dla Zagranicy i Polskim Radiu 24. O spektaklach dla dzieci i młodzieży mówić będzie również Polskie Radio Dzieciom.

Na stronie Teatru Polskiego Radia, w specjalnej zakładce, uruchomiona została platforma "Dwa Teatry 2021", dzięki której można posłuchać wszystkich konkursowych słuchowisk.


20. Festiwal Teatru Polskiego Radia i Teatru TVP "Dwa Teatry" już we wrześniu! Profil: Polskie Radio


***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Rozmawiał: Daniel Wydrych

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 17.09.2021

Godzina emisji: 7.43

kk

Czytaj także

„Dwa Teatry-Zamość-2021” - plan prezentacji słuchowisk konkursowych.

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2021 13:09
Harmonogram prezentacji słuchowisk konkursowych. Zapraszamy :)
rozwiń zwiń