Sytuacja na wschodniej granicy. Sachajko: stan wyjątkowy powinien zostać przedłużony

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2021 08:46
- Na granicy miało miejsce prawie 10 tys. incydentów w ciągu dwóch miesięcy. Wśród migrantów mogą być osoby powiązane z terrorystami - mówił w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15.
Jarosław Sachajko
Jarosław SachajkoFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka
1200 mariusz kaminski pap.jpg
Będzie przedłużenie stanu wyjątkowego? Szef MSWiA: musimy podejmować skuteczne działania

46,8 proc. Polaków uważa, że stan wyjątkowy powinien być przedłużony, przeciwnego zdania jest 37,5 proc. - wynika z sondażu przeprowadzonego przez United Surveys dla Dziennika Gazety Prawnej i RMF FM.

Posłuchaj
16:58 S4_PCM_20210928061510(496)_for_media.mp3 Jarosław Sachajko: stan wyjątkowy powinien zostać przedłużony (Sygnały dnia/Jedynka)

Zdaniem Jarosława Sachajki stan wyjątkowy powinien zostać przedłużony. - Na granicy miało miejsce prawie 10 tys. incydentów w ciągu dwóch miesięcy. Wśród migrantów mogą być osoby powiązane z terrorystami - zauważył.

Czytaj także:

Gość Polskiego Radia przyznał, że "od kilku lat obserwuje wielki podział w Polsce". - Co rząd zaproponuje, temu opozycja totalna jest przeciw. Nie powinno być takiej polityki względem bezpieczeństwa Polaków. Nasze porozumienie z PiS to ewenement w ciągu tych 30 lat, ponieważ nasze ugrupowanie nie chce żadnej spółki skarbu państwa, żadnego ministerstwa, a chce brać odpowiedzialność za to, co się dzieje w kraju - stwierdził. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Piotr Gociek
Gość: Jarosław Sachajko (Kukiz'15)
Data emisji: 28.09.2021
Godzina emisji: 8.15

dn

Czytaj także

Warszawski adwokat nawoływał do ataków na Straż Graniczną. Sprawą zajmie się prokuratura

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 17:01
Mecenas Piotr Barczak opublikował zdjęcia funkcjonariuszy w mediach społecznościowych dopisując, że są oni "odpowiedzialni za torturowanie uchodźców" na granicy polsko-białoruskiej. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił wszczęcie śledztwa w tej sprawie. - Warszawska prokuratura okręgowa zajmie się sprawą wpisów na Twitterze dotyczących funkcjonariuszy Straży Granicznej - poinformowała  prokuratura. 
rozwiń zwiń