Piotr Müller: chcemy armii silnej, dobrze uzbrojonej, to nie może być armia mała

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2021 08:02
- Obecne przepisy prawa są dosyć archaiczne jeśli chodzi o strukturę wojska, więc trzeba przystosować je do wyzwań XXI w. - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o ustawie ws. obronności Piotr Müller, rzecznik rządu.

- Chcemy armii silnej, dobrze uzbrojonej, ale też nie może to być armia mała - powiedział rzecznik rządu w "Sygnałach Dnia".

kaczyński 1200.jpg
Prezes PiS: jeśli chcemy uniknąć najgorszego, musimy budować silne wojsko

- Jeżeli ktoś chce pokoju, to musi mieć armię, która jest w stanie prewencyjnie odstraszyć potencjalnego agresora. Wyciągajmy wnioski z 20-lecia międzywojennego i innych konfliktów na świecie, państwa nieprzygotowane łatwo mogły stać się ofiarami - zaznaczył polityk.

Piotr Müller ocenił, że "obecne przepisy prawa są dosyć archaiczne jeśli chodzi o strukturę wojska". - Trzeba przystosować je do wyzwań XXI w., takich kwestii jak wojna cyberentyczna, rozwiązania technologiczne, które w międzyczasie się pojawiły i prawo nie zdążyło za nimi nadążyć - wyjaśnił.

Na granicy z Białorusią

Pytany o sytuację we wschodnich województwach i działania służb rzecznik rządu powiedział, że polskie służby są dobrze przygotowane.

Czytaj także:

- Polska jest na krańcu UE, ma dobrze zorganizowaną własną formację Straży Granicznej, wspomaga ją wojsko, WOT, a Frontex pomaga nam organizować wszelkie działania logistyczne w zakresie powrotu do kraju przez osoby, które dostały się na terytorium Polski - wyjaśnił Piotr Müller.

Posłuchaj
13:59 Jedynka/SD Muller 7.15.mp3 Piotr Müller: chcemy armii silnej, dobrze uzbrojonej, to nie może być armia mała (Sygnały dnia/Jedynka)

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .
***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził: Grzegorz Jankowski

Gość: Piotr Müller (rzecznik rządu)

Data emisji: 08.10.2021

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Mosiński: reżim Łukaszenki przetrzymuje imigrantów w nieludzkich warunkach, chcemy pomóc tym biednym ludziom

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2021 15:45
- Chcemy pomóc tym biednym ludziom. Kolejny raz wysyłamy pomoc humanitarną, choć poprzednie konwoje nie zostały wpuszczone na Białoruś. Obawiam się, że podobnie może być w tym przypadku - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jan Mosiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Napawa ogromnym optymizmem". Gen. Skrzypczak o projekcie ustawy o obronie ojczyzny

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2021 21:03
- Nie znam wszystkich przepisów przyszłej ustawy o obronie ojczyzny, ale to, co zostało przedstawione, mnie jako żołnierza napawa ogromnym optymizmem - ocenił w rozmowie z portalem Onet.pl b. dowódca Wojsk Lądowych, gen. Waldemar Skrzypczak.
rozwiń zwiń