"Lewica jest otwarta na propozycje". Krzysztof Gawkowski o spotkaniu ws. sytuacji epidemicznej

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:20
- Lewica zawsze odpowiedzialnie uczestniczyła w spotkaniach, które mogły rozwiązywać trudne problemy, jakim jest bez wątpienia pandemia, dlatego przyjdziemy na spotkanie - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Krzysztof Gawkowski (szef klubu Lewicy). 
Krzysztof Gawkowski
Krzysztof GawkowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek zaprosiła na środę (24.11.) na godzinę 12 przewodniczących wszystkich klubów i kół sejmowych na spotkanie w sprawie sytuacji epidemicznej.

Jak poinformowała, rozmowy pokażą, czy parlamentarzyści mogą ponad podziałami wypracować jeden ponadpartyjny projekt ustawy, dotyczący walki z epidemią COVID-19.

"Przyjdziemy na spotkanie"

Lewica zawsze odpowiedzialnie uczestniczyła w spotkaniach, które mogły odpowiadać na trudne pytania, rozwiązywać trudne problemy, jakim jest bez wątpienia pandemia, dlatego przyjdziemy na spotkanie - powiedział Krzysztof Gawkowski.

. .

Jak podkreślił szef klubu Lewicy "trzeba powiedzieć jasno: za pandemię odpowiadają niezaszczepieni i nie możemy za nią karać zaszczepionych". - To też będzie jeden z argumentów, który podniesiemy - zaznaczył polityk. 

Posłuchaj
16:32 S4_PCM_20211123071522.mp3 Gościem "Sygnałów dnia" był Krzysztof Gawkowski, szef klubu Lewicy (Sygnały dnia/Jedynka)

 

Krzysztof Gawkowski podkreślił, że "Lewica jest otwarta na różne propozycje, tylko muszą być na stole". - Wierzę, że spotkanie będzie dotyczyło konkretów - przyznał gość "Sygnałów dnia".

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Krzysztof Gawkowski (szef klubu Lewicy)

Data emisji: 23.11.2021

Godzina emisji: 7.15

nt

Czytaj także

Przedstawiciele PSL przyjdą na spotkanie z marszałek Sejmu? Znamy stanowisko partii

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 18:05
- Od dawna apelowaliśmy, że trzeba podjąć kroki, które dadzą Polakom bezpieczeństwo, by mogli się poczuć bezpieczni. (...) Dobrze się stało, że marszałek Witek zwołała takie spotkanie. Pytanie, dlaczego tak późno? - zastanawiał się w Polskim Radiu 24 Mieczysław Kasprzak z PSL. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Krajewski: dotrzymamy słowa w kwestii dobrowolności szczepień

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 19:05
- Z naszej strony, jako parlamentarzystów PiS, musi być konsekwencja i dotrzymanie słowa w kwestii dobrowolności szczepień. To są najistotniejsze elementy, które również powodują, że dziś PiS ma największe poparcie - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Krajewski z PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

To będzie przełom w walce z COVID-19? Adam Niedzielski mówi o "leczeniu w domu"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2021 20:17
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że "mamy lek wczesnego zastosowania, który będzie możliwy do brania w domu". - Jeśli dobrze pójdzie, to od stycznia będzie on również potencjalnie dostępny w Polsce, o ile oczywiście EMA go zatwierdzi i dostawy będą realizowane - zapowiedział szef MZ. 
rozwiń zwiń