Jan Filip Libicki: nie powinniśmy blokować ustawy o ochronie granic

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2021 08:48
Niektóre rozwiązania w ustawie o ochronie granic są kontrowersyjne i będą zgłaszane poprawki. Nie powinniśmy jednak odrzucać tego rozwiązania prawnego - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Jan Filip Libicki, senator PSL.

Senat będzie kontynuował pracę nad nowelizacją ustawy o ochronie granicy państwowej. Jej projekt został przygotowany przez rząd i ma charakter pilny. Nowelizacja umożliwia m.in. wprowadzenie zakazu przebywania w pasie przygranicznym z Białorusią na czas określony, w drodze rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji, po zasięgnięciu opinii szefa Straży Granicznej.

. .

-  PSL zachowuje się w tej kwestii odpowiedzialnie. Jeżeli chodzi o ustawę o ochronie granicy uważam, że nie należy jej blokować. Niektóre rozwiązania są w niej kontrowersyjne i dlatego były już w czwartek zgłaszane poprawki, ale mimo wszystko nie należy odrzucać tego rozwiązania. Zobaczymy w jakim kształcie ta ustawa wyjdzie z Senatu - powiedział Jan Filip Libicki.

Senator PSL dodał, że w kwestii kryzysu migracyjnego "nie ma jednolitego stanowiska opozycji". - O tym braku jedności mówiłem już w 2019 roku po wyborach. My uważamy, że stanowisko PSL jest racjonalne, szkoda, że nasi przyjaciele uważają, że jest tu pole do prowadzenia różnych działań politycznych - podsumował gość Jedynki.


Posłuchaj
25:13 S4_PCM_20211126071454(6416) (online-audio-converter.com).mp3 Jan Filip Libicki o ustawie o ochronie granic (Sygnały dnia/Jedynka)

 


Zachęcamy do wysłuchania całej audycji

***

Audycja: "Sygnały dnia"

ProwadzącyKatarzyna Gójska

Gość: Jan Filip Libicki (senator PSL)

Data emisji: 26.11.2021

Godzina emisji: 8.15

kóz