Fogiel krytycznie o pomyśle Lewicy. "Lepsze są obostrzenia mniejsze, ale stosowane"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 08:01
- Możemy wydawać rozporządzenia, w których będziemy zaostrzać ograniczenia w nieskończoność, ale jeżeli one nie będą egzekwowane, przestrzegane, to nie ma to najmniejszego sensu, lepsze są ograniczenia mniejsze, ale powszechnie stosowane - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel, wicerzecznik PiS.

Wicerzecznik PiS był pytany o możliwość wprowadzenia przepisów wprowadzających obowiązkowe szczepienia.

- Projekt Lewicy jest bardzo drastyczny, daleko idący, nie pozostawia w zasadzie żadnego pola do kompromisu i ignoruje przesłanki pozaprawne, społeczne, nie można ich ignorować jeżeli nie chce się doprowadzić do wielkiego kryzysu społecznego do ogromnych protestów - ocenił Radosław Fogiel.

Pytany o obostrzenia i ich egzekwowanie zaznaczył, że to "postulaty racjonalne i są wprowadzane w życie". - Minister Niedzielski wielokrotnie powtarzał, że bardzo dużo uwagi skupiamy na tym, by egzekwować istniejące obostrzenia, to sprawa podstawowa - dodał.

Ograniczenia mniejsze, ale stosowane

- Możemy wydawać rozporządzenia, w których będziemy zaostrzać ograniczenia w nieskończoność, ale jeżeli one nie będą egzekwowane, przestrzegane, to nie ma to najmniejszego sensu, lepsze są ograniczenia mniejsze, ale powszechnie stosowane - powiedział Radosław Fogiel.

. .

- Dystans, dezynfekcja, maseczka to podstawowe sprawy, których należy przestrzegać - podkreślił.

Polityk mówił także o możliwości kontroli szczepień przez pracodawców. - Do tego typu rozwiązań jest potrzebne szersze porozumienie. Rozmawiałem z kolegami z klubu, że zapowiedziane przez nich działania się toczą - stwierdził Radosław Fogiel.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
16:19 PR1_SD_2021_12_07-07-15-00_for_media.mp3 Radosław Fogiel: bardzo dużo uwagi skupiamy na tym, by egzekwować istniejące obostrzenia, to sprawa podstawowa (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: Sygnały Dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Radosław Fogiel (wicerzecznik PiS)

Data emisji: 07.12.2021

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

Fogiel o międzypartyjnym spotkaniu: dyskusja ma być szersza niż tylko o niezaszczepionych

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2021 09:47
- Rada Medyczna jest i funkcjonuje przy premierze, tu mamy spotkanie na zaproszenie marszałek Sejmu i na początku na poziomie politycznym, żeby w ogóle ustalić, czy jest wola rozmowy - powiedział na antenie Programu 1 Polskiego Radia Radosław Fogiel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krzysztof Lipiec o spotkaniu ws. szczepień: ta kwestia musi być rozstrzygnięta ustawą

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2021 10:00
- Mam przekonanie, że będzie to dobra rozmowa zakończona porozumieniem, a w końcowym głosowaniu nie będzie tak jak choćby z kwestią stanu wyjątkowego na granicy, gdzie cała opozycja była przeciw. To czas na głęboką refleksję, kiedy opozycja również powinna pomyśleć w kategoriach interesu państwa polskiego - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (Prawo i Sprawiedliwość), który dyskutował z Grzegorzem Napieralskim (Koalicja Obywatelska) o możliwości weryfikacji szczepień pracowników przez pracodawców.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Problemem większa zaraźliwość". Dr hab. Kuchar o wariancie Omikron

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2021 12:15
- Jeżeli mamy porównać, co jest gorsze w nowym wariancie, to jestem zdania, że zaraźliwość, nie zjadliwość. Ogromna liczba zarażanych osób przemnożona nawet przez mniejszy odsetek chorych da większe liczby bezwzględne chorych. Boimy się wariantów, które łatwo się przenoszą. Utrudnia nam to opanowanie epidemii - mówił w Polskim Radiu 24 dr hab. Ernest Kuchar, specjalista chorób zakaźnych.
rozwiń zwiń