Dzień Polski na EXPO w Dubaju. "Promocja przedsiębiorców na Bliskim Wschodzie"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 12:42
Koncerty chopinowskie, muzyka popularna, spotkania biznesowe, biało-czerwone barwy, warsztaty m.in. z rękodzieła, a także oficjalne spotkania polskiej delegacji rządowej oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich – m.in. tak wygląda rozpoczęty we wtorek Polski Dzień na EXPO w Dubaju.
Polski pawilon na pierwszej na Bliskim Wschodzie światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich
Polski pawilon na pierwszej na Bliskim Wschodzie światowej wystawie Expo 2020 w Dubaju w Zjednoczonych Emiratach ArabskichFoto: PAP/Mateusz Marek
  • Polscy przedsiębiorcy chcą zaznaczyć swoją obecność na Bliskim Wschodzie 
  • Prezentacje tematyczne związane z ofertą eksportową podczas Polsko-Arabskiego Forum na EXPO 2020 
  • Popularność polskiego pawilonu na EXPO 2020

Promocja polskich przedsiębiorców

Dzień Polski na Expo jest jednym z najważniejszych wydarzeń na Expo 2020. Polska prezentuje się szerokiemu gronu międzynarodowej publiczności zwiedzającej Wystawę Światową, a przedsiębiorcy, zarówno polscy jak i arabscy, spotykają się w Dubaju i rozmawiają o możliwościach współpracy biznesowej. 

 - Polska chce wykorzystać EXPO do promocji swoich przedsiębiorców - mówi Krzysztof Drynda, prezes Polskiej Agencji Inwestycji i Rozwoju. - Bardzo liczymy na to, że po forum dojdzie do podpisania konkretnych umów, tak aby polscy przedsiębiorcy jeszcze bardziej mogli zaznaczyć swoją obecność na Bliskim Wschodzie - dodaje. 

Posłuchaj
02:26 SD Expo.mp3 Dzień Polski na EXPO w Dubaju (Sygnały dnia/Jedynka)

 

W trakcie forum przedstawiane są prezentacje tematyczne związane z ofertą eksportową. Dotyczy ona m.in. zielonej energii, gospodarki cyfrowej czy bezpieczeństwa żywnościowego. 

- Sektor kosmetyczny, meblowy, farmaceutyczny świetnie sobie radzą. To są te elementy gałęzi polskiej gospodarki, które odnoszą sukces na Bliskim Wschodzie - podkreśla Krzysztof Drynda. - Rozmawiamy także o twardym przemyśle odnawialnych źródeł energii. Pokazujemy co w Polsce chcemy robić - wyjaśnia. 

Polski pawilon na EXPO 2020 

Od 1 października 2021 r., czyli początku Wystawy Światowej w Dubaju, polski pawilon odwiedziło 335 tys. osób. Jak mówi uczestnik targów Maciej Kawecki z Instytutu Lema, polski pawilon przyciąga. 

- Wyróżnia się przede wszystkim formą zewnętrzną i to nie ulega wątpliwości. Jesteśmy jedynym pawilonem, który silnie stawia na naturę, czyli np. polska sosna, która znajduje się na zewnątrz czy wystawy, które pokazują polskie klimaty - wymienia. - Pawilon wyróżnia się wkomponowaniem w obszar natury aspektów innowacyjnych czy technologicznych - przyznaje. 

W polskim pawilonie odbywać się będą warsztaty i występy tak dla dzieci jak i dorosłych pokazujące polską technologię, kulturę, m.in. warsztaty rękodzieła przy użyciu ceramiki.


***

Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze to część kompleksowego programu gospodarczego, który został przygotowany w porozumieniu z partnerami i instytucjami. Celem jest wypromowanie rodzimych produktów i usług na nowych rynkach Bliskiego Wschodu. W osiągnięciu sukcesów pomogą prezentacje ofert eksportowych z zakresu gospodarki cyfrowej, polskiego designu i bezpieczeństwa żywnościowego oraz ofert przedstawiających nasz kraj jako atrakcyjne miejsce do inwestowania.

Czytaj również: 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia 

Materiał: Aleksander Ziemiańczyk 

Data emisji: 7.12.2021 r. 

Godzina emisji: 7.47

IAR/ans 

Czytaj także

Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze na EXPO 2020 w Dubaju. Podpisano nowe umowy

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2021 07:22
Pogłębienie porozumienia między naszymi krajami oraz stworzenie przyjaznego środowiska biznesowego - takie są najważniejsze cele udziału Polski w wystawie Expo 2020 w Dubaju. Wiceminister Waldemar Buda uczestniczył w otwarciu Polsko-Arabskiego Forum Gospodarczego wraz z przedsiębiorcami i przedstawicielami władz państwowych z Polski oraz Zjednoczonych Emiratów Arabskich. To jedno z kluczowych wydarzeń biznesowych organizowanych przez Polskę na pierwszych tego typu targach na Bliskim Wschodzie.
rozwiń zwiń