Sachajko o ustawie medialnej: potrzeba regulacji dla nowych inwestorów

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 07:50
- Nowe regulacje powinniśmy zrobić bardzo szybko, myślę, że tu powinna być zgoda ponadpolityczna - powiedział o ustawie medialnej w Programie 1 Polskiego Radia Jarosław Sachajko, poseł Kukiz'15. Dodał, że nowe przepisy powinny bazować na propozycjach prezydenta Andrzeja Dudy.

Prezydent Andrzej Duda zawetował nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Nowe przepisy zezwalały, aby właścicielami mediów w Polsce były jedynie podmioty zarejestrowane w Europejskim Obszarze Gospodarczym. Teraz ustawa ponownie trafi do Sejmu. 

- Powinniśmy wprowadzić, tak jak proponował prezydent, regulacje dla nowych inwestorów lub tych, którzy chcą odkupić pakiet Discovery - powiedział gość Sygnałów Dnia.

Jak zaznaczył, rozpoczynanie prac nad ustawą medialną od nowa jest niewłaściwe. - Jest wiele spraw dużo bardziej pilnych, to co się dzieje na granicy, co się dzieje z cenami nośników energii w Europie - podkreślił.

"Temat już przedyskutowany"

- Zgoda prezydenta na taką regulację pozwoliłaby na to, żebyśmy w ciągu miesiąca, dwóch taką ustawę przygotowali, bo temat jest już przedyskutowany, w parlamencie, wśród opinii publicznej, i te propozycje, które prezydent zaproponował nie powinny budzić kontrowersji w społeczeństwie - ocenił Jarosław Sachajko.

. .

Polityk dodał, że "Kukiz’15 już w 2015 roku mówił, że powinniśmy repolonizować media". - Powinniśmy mieć więcej mediów polskich, to samo mówiliśmy o bankach, jeden bank odkupiliśmy z rąk zagranicznych, mam nadzieję, że w przyszłości to samo stanie się z mediami - wyjaśnił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
18:29 PR1_SD_2021_12_28-07-15-00_for_media.mp3 Jarosław Sachajko: ws. ustawy medialnej powinniśmy wprowadzić, tak jak proponował prezydent, regulacje dla nowych inwestorów lub tych, którzy chcą odkupić pakiet Discovery (Sygnały dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"
Prowadziła: Piotr Gociek
Gość: Jarosław Sachajko (Kukiz'15)
Data emisji: 28.12.2021
Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Nikt nikomu nie zamierza zamykać ust". Wiceszef MSZ o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 16:46
Wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk na konferencji prasowej w Poznaniu pytany o nowelizację ustawy medialnej powiedział, że "nikt nikomu nie zamierza zamykać ust". Dodał, że zostanie wydane oświadczenie, w którym będą tłumaczyć naszym partnerom, że ta zmiana w żaden sposób nie jest skierowana przeciw jednemu podmiotowi i że jej celem nie jest ograniczanie wolności wypowiedzi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weto prezydenta ws. ustawy medialnej. Trudnowski: Andrzej Duda wziął pod uwagę opinie Polaków

Ostatnia aktualizacja: 27.12.2021 19:07
- Wiemy z badań, że zaledwie dwadzieścia kilka procent Polaków popierało ustawę medialną. Myślę, że prezydent Andrzej Duda wziął to pod uwagę - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Piotr Trudnowski, prezes Klubu Jagiellońskiego. Gościem audycji była także dr Jolanta Hajdasz, szefowa Centrum Monitoringu Wolności Prasy przy Stowarzyszeniu Dziennikarzy Polskich. 
rozwiń zwiń