Lichocka: niektóre media mogą być wykorzystywane do walki w ramach wojny hybrydowej

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2021 07:58
- Gdy popatrzeć na zachowania niektórych mediów komercyjnych, prywatnych, tych związanych z opozycją, z PO, to widać wyraźnie, że to narzędzie może być wykorzystywane do walki w ramach wojny hybrydowej, która ma uderzać w atakowane państwo - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

- Wojna hybrydowa z Polską, którą Białoruś prowadzi tak naprawdę dzięki wsparciu Kremla, jest momentem, w którym widać, jak ważne w państwie są media, które mogą być bardzo wygodnym narzędziem w wojnie hybrydowej - powiedziała Joanna Lichocka w "Sygnałach dnia".

Jak oceniła, część mediów to "narzędzia wykorzystywane w walce w ramach wojny hybrydowej".

"Próba destabilizacji"

- Niektóre publikacje TVN czy "Gazety Wyborczej" trudno traktować inaczej niż jako atak na polskie służby, Straż Graniczną, podważanie działań podejmowanych przez państwo w obronie tego państwa - stwierdziła poseł PiS. - Próba destabilizacji polskiego państwa odbywała się również dzięki wsparciu mediów działających na terenie Polski - dodała.

Polityk, mówiąc o bezpieczeństwie mediów, odwoływała się także do ustawy, która była procedowana w parlamencie.

- Polska powinna, tak jak inne państwa zachodniej Europy czy USA, chronić swój rynek medialny przed ingerencją interesów obcych państw i tu mieliśmy bój o uszczelnienie ustawy dotyczącej przyznawania koncesji mediom. To zostało ubrane w rzekomy atak na jedną ze stacji telewizyjnych - powiedziała Joanna Lichocka.

Projekt prezydenta

- Jeżeli pan prezydent uważa, że to trzeba zrobić jakoś inaczej niż przez nowelizację ustawy, to jestem bardzo zainteresowana, jakie to są pomysły. Mam nadzieję, że prezydent poważnie traktuje to zagrożenie - a uważam, że to zagrożenie dla polskiego rynku medialnego - może zaprezentuje jakiś projekt - mówiła, odnosząc się do prezydenckiego weta.

. .

Joanna Lichocka dodała, że "deklaruje poparcie" dla takiego projektu. - Bardzo bym chciała, by z takim projektem pan prezydent wystąpił, takim projektem, którego potem pan prezydent pod wpływem różnych protestów nie zawetuje, bo wyborcy prezydenta po części mogą czuć się rozczarowani - stwierdziła.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Posłuchaj
24:04 PR1_SD_2021_12_31-07-15-00_for_media.mp3 Joanna Lichocka: próba destabilizacji polskiego państwa odbywała się również dzięki wsparciu mediów działających na terenie Polski (Sygnały Dnia/Jedynka)

 

***

Tytuł audycji: "Sygnały dnia"

Prowadził:  Katarzyna Gójska

Gość: Joanna Lichocka (poseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 31.12.2021

Godzina emisji: 7.15

pg

Czytaj także

"Nie chodzi o kupowanie TVN, tylko o uszczelnienie prawa". Joanna Lichocka o ustawie medialnej

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2021 07:37
- Sprowadzanie dyskusji o ustawie medialnej do interesów jednej korporacji jest nieporozumieniem - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Lichocka. - Ja jestem zainteresowana poprawą polskiego prawa, a nie kwestiami koncesyjnymi, bo to jest domena KRRiT - dodała poseł PiS. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Weto prezydenta. Prof. Domański: nie można mówić w tym przypadku o zdradzie

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2021 15:00
- Wszyscy politycy PiS zdają sobie sprawę, że nie warto rozszerzać pól potencjalnego konfliktu oraz napięć społecznych i zagrożeń, z którymi Polacy się stykają - mówił na antenie Polskiego Radia 24 prof. Henryk Domański, socjolog. 
rozwiń zwiń