Eurowizja 2022. Brytyjski dziennikarz: Krystian Ochman powinien z łatwością awansować do finału

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2022 11:32
- Myślę, że to będzie najlepszy wynik dla Polski od bardzo długiego czasu - mówił w Jedynce dziennikarz muzyczny William Lee Adams przed czwartkowym półfinałem Eurowizji, w którym wystąpi reprezentant Polski Krystian Ochman.
Krystian Ochman podczas półfinału Eurowizji w Turynie wykona utwór River
Krystian Ochman podczas półfinału Eurowizji w Turynie wykona utwór "River"Foto: Zbigniew Meissner/PAP
  • W czwartek (12.05) o godz. 21.00 w Turynie odbędzie się drugi półfinał konkursu Eurowizji 2022.
  • Wśród 18 wykonawców będzie reprezentant Polski Krystian Ochman.
  • Artysta zaśpiewa piosenkę "River".

Eurowizja otwiera drogę do wielkiej kariery, ale zdarza się również, że kończy kariery wielkich gwiazd. Wiele krajów stawia na dobrze znane w Europie nazwiska, ale to nie zawsze gwarantuje sukces. Edyta Górniak z utworem "To nie ja" reprezentowała Polskę na Eurowizji w 1994 roku. Drugie miejsce, które zajęła wówczas piosenkarka, pozostaje najlepszym wynikiem w historii naszego kraju.

Historią nie chce żyć tegoroczny reprezentant Polski Krystian Ochman. Liczy na sukces i jest zmotywowany, by podbić Europę. - Jestem całkowicie skupiony na tym występie. Mam nadzieję, że będzie dobrze. Michał Szpak radził mi, żeby zaufać swojemu warsztatowi i wokalowi, a reszta sama przyjdzie - opowiadał artysta.

Życzliwe przyjęcie wśród zagranicznej publiczności

Ostatnie tygodnie to dla Krystiana Ochmana czas wytężonej pracy. Reprezentant Polski promował za granicą utwór "River", który wykona podczas Eurowizji. Wystąpił m.in. w Londynie i Tel Awiwie, gdzie zebrał bardzo pochlebne recenzje. - Jego głos jest jednym z najsilniejszych w tegorocznej Eurowizji. Szczególnie podoba mi się dźwięk deszczu, zdobiący występ Krystiana. Tam dosłownie wszystko jest w punkt. Powiedziałbym, że piosenka "River" bliska jest ideału - chwalił William Lee Adams, dziennikarz muzyczny z Wielkiej Brytanii.


Posłuchaj
02:25 Jedynka Sygnały dnia 12.05.2022 ochman.mp3 Przed występem Krystiana Ochmana w półfinale Eurowizji (Sygnały dnia/Jedynka) 

W czwartek (12.05) w Turynie, podczas drugiego półfinału Eurowizji, Krystian Ochman wystąpi jako 14. uczestnik z kolei. Transmisja od godz. 21.00 w TVP1.

Czytaj taże:

Krystian Ochman jest synem Macieja Ochmana, klawiszowca zespołu Róże Europy, i wnukiem Wiesława Ochmana, światowej sławy tenora. Urodził się w 1999 roku w USA. Gdy skończył 18 lat, przyjechał do Polski studiować na Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie wokalistyki klasycznej. Dwa lata temu wygrał 11. edycję programu "The Voice of Poland", a w tym roku w lutym widzowie TVP zdecydowali w głosowaniu, że to on będzie reprezentował Polskę w konkursie Eurowizji.

Zobacz klip do piosenki "River" Krystiana Ochmana:

[YouTube Krystian Ochman]

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Materiał: Aleksander Ziemiańczyk 

Data emisji: 12.05.2022 

Godzina emisji: 8.41

pg

Czytaj także

Konkurs Eurowizji 2022. Posłuchaj, jak śpiewa Krystian Ochman

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2022 13:00
Znamy reprezentanta Polski na tegoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji w Turynie. Będzie to Krystian Ochman z piosenką "River". Zobacz wideo!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystian Ochman będzie reprezentował Polskę na Eurowizji? "Warto spróbować"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2022 16:40
Syn Macieja Ochmana, klawiszowca zespołu "Róże Europy", wnuk Wiesława Ochmana, światowej sławy tenora, zwycięzca 11. edycji The Voice of Poland. Krystian Ochman w ostatnich miesiącach robi coraz większą karierę, a to z pewnością nie jest jego ostatnie słowo. Już jutro wystartuje bowiem w polskich preselekcjach do Eurowizji.
rozwiń zwiń