Na pomoc ukraińskim dzieciom. Licytacja "Matki Matkom" zakończona

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2022 12:55
To był szczególny Dzień Matki na antenie Programu 1 Polskiego Radia. Przez kilkanaście godzin trwała charytatywna licytacja "Matki Matkom". Zgromadzone fundusze trafią do Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. 
Podczas licytacji Matki Matkom można było wesprzeć jeden z ukraińskich szpitali
Podczas licytacji "Matki Matkom" można było wesprzeć jeden z ukraińskich szpitaliFoto: www.pixabay.com

Biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, piłka tenisowa z podpisem Igi Świątek czy koszulka Roberta Lewandowskiego  to tylko niektóre z rzeczy, które można było wylicytować w ramach charytatywnej licytacji na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Cena wywoławcza każdego przedmiotu wyniosła 1000 zł, a najwyższą wartość wśród przedmiotów przekazanych na aukcję osiągnął naszyjnik podarowany przez pierwszą damę, małżonkę prezydenta RP Agatę Kornhauser-Dudę. Został on wylicytowany za kwotę 9000 zł. 

Słuchacze otworzyli serca

Akcję "Matki Matkom" wsparło wiele osób ze świata sportu, kultury i sztuki. Oprócz piłki tenisowej z podpisem Igi Świątek czy koszulki Roberta Lewandowskiego można było zdobyć młot Anity Włodarczyk, obraz Zdzisława Beksińskiego czy rzeźbę autorstwa Stanisława Kulona. - Na Ukrainie giną dzieci, dzieci też zostają ranne. I to właśnie na pomoc im ruszają państwo, słuchacze radiowej Jedynki - mówiła Karolina Rożej, która w czwartek 26 maja wraz z Danielem Wydrychem prowadziła to wyjątkowe wydarzenie. Licytacja na antenie Jedynki trwała w godz. 8.0019.20, a esemesowa – w godz. 8.0019.15. 

Podczas audycji specjalnej, po zakończeniu akcji, poinformowano że wystawione przedmioty wylicytowano za łączną kwotę 54 300 zł. Najwyższą wartość osiągnęły biżuteria małżonki prezydenta RP, koszulka z podpisem Roberta Lewandowskiego oraz piłka z podpisami zawodników reprezentacji Polski w piłce nożnej, a także obraz Zdzisława Beksińskiego i szachy z autografem arcymistrza szachowego Jana-Krzysztofa Dudy. - Wszystkim, którzy ofiarowali nam dary, tym, którzy licytowali, serdecznie dziękujemy. Jestem przekonany, że w kolejnych naszych przedsięwzięciach będą państwo z nami - mówił Paweł Kwieciński, dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia. 

Przed nami kolejne inicjatywy

Zwieńczeniem licytacji charytatywnej "Matki Matkom", w podziękowaniu dla wszystkich, którzy włączyli się w akcję, będzie koncert "To, co najpiękniejsze - Dzieciom", który odbędzie się w najbliższą niedzielę, 29 maja, w Studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie.

Koncert odbędzie się pod patronatem honorowym Rady Mediów Narodowych. Bilety na wydarzenie wciąż są dostępne, a kupić je można TUTAJ. Sprzedaż online potrwa do 29.05.2022 roku, do godz. 18.00

- Na stronie Polskiego Radia jest zakładka, gdzie można zobaczyć, w jaki sposób każdy z nas może pomagać Ukrainie. Możemy sprawdzić, jak pomaga Caritas Polska, jak pomagają Polska Akcja Humanitarna i inne organizacje. Tam znajdziemy bieżące informacje na temat tego, co i gdzie jest najbardziej potrzebne - podsumowuje Paweł Kwieciński. 


Posłuchaj
03:45 _PR1_AAC 2022_05_27-06-26-56.mp3 Podsumowanie charytatywnej licytacji "Matki Matkom" (Sygnały dnia/Jedynka)

Zobacz też: 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Materiał: Klaudia Porębska

Data emisji: 27.05.2022

Godzina emisji: 6.26

mg

Czytaj także

Akcja "Matki Matkom". Paweł Kwieciński: Polskie Radio wspiera Ukrainę

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2022 15:06
- Jak długo będą ofiary wojny, tak długo Polskie Radio będzie mówiło po ukraińsku i będzie dostarczało serwisy informacyjne wolne od śmiercionośnej propagandy. Będzie też inicjować akcje wsparcia dla Ukrainy - mówił w Polskim Radiu 24 dyrektor programowy PR Paweł Kwieciński. Na antenie Jedynki, w ramach akcji "Matki Matkom", trwa charytatywna licytacja na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Można na niej wylicytować unikatowe przedmioty przekazane m.in. przez pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, tenisistkę Igę Świątek czy piłkarza Roberta Lewandowskiego.  
rozwiń zwiń