X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska armia jest słaba (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2011 07:15
Maria Wągrowska ( b. wiceminister MON): Nie mamy wystarczająco silnej armii, mamy armię w fazie profesjonalizacji i zewnętrznych przemian.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: wp.mil.pl

Zdaniem Marii Wągrowskiej polskie wojsko nie jest wystarczająco silne. W opinii gościa "Sygnałów Dnia" restrukturyzacja wojska znacznie je osłabia. – Nie ma stabilności, część decyzji nie jest zrozumiała, na przykład plan przeniesienia dowództwa wojsk lądowych z Warszawy do Wrocławia – mówi Wągrowska.

Ekspert do spraw bezpieczeństwa Stowarzyszenia Euroatlantyckiego twierdzi również, że polska armia pozbawiona jest oręża.- Czyli takiego uzbrojenia i uposażenia jakie mieć powinna – tłumaczy.

Przyznała jednak, że pozycję armii polskiej niebawem wzmocni rozmieszczenie amerykańskiej eskadry F -16. – To oznacza wzmocnienie potencjału samolotów wielozadaniowych, ich lepsze serwisowanie i prawdopodobnie użycie ich do jakiś akcji, do jakich? O tym, się nie mówi – konkluduje ekspert.

Dziś przypada 12. rocznica wstąpienia Polski do NATO. Nasz kraj został przyjęty do Sojuszu Północnoatlantyckiego 12 marca 1999 roku. Tego dnia w Independence w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek przekazał amerykańskiej sekretarz stanu Madeleine Albright dokument ratyfikacyjny Traktatu Północnoatlantyckiego. Wraz z Polską do NATO wstąpiły Czechy i Węgry.

Rozmawiał Wiesław Molak

>>>Przeczytaj całą rozmowę

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Maria Wągrowska" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. Tam również nagranie wideo rozmowy.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

Przebieg rozmów można też śledzić na naszej stronie. Wystarczy kliknąć boks Sygnały Dnia Transmisja wideo w prawym, górnym rogu strony.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Le Parisien": Polską armię czekają trudne chwile

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2010 13:45
Francuski dziennik Le Parisien wyraża opinię, że polską armię czekają trudne chwile po tragedii w Smoleńsku, gdzie zginęli dowódcy głównych formacji sił zbrojnych i szef sztabu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Armia daje miliony talibom jako haracz za ochronę

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2010 18:46
Armia USA w Afganistanie pośrednio płaci za ochronę konwojów afgańskim watażkom działającym poza kontrolą afgańskiego rządu. To miliony dolarów z kieszeni amerykańskiego podatnika - alarmuje raport Kongresu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GROM szuka komandosów. Ostra selekcja kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010 08:56
"Rzeczpospolita" pisze, że najlepsza polska jednostka specjalna GROM szuka kilkudziesięciu kandydatów do służby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"12 lat po wejściu do NATO polskie wojsko nie jest wystarczająco silne"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2011 02:00
Armia osłabiona zmianami, niezrozumiałe decyzje nią zarządzających, brak uzbrojenia - to stan polskiego wojska 12 lat po wejściu do NATO - uważa Maria Wągrowska była wiceminister obrony narodowej w obecnym rządzie.
rozwiń zwiń