Polska armia jest słaba (zobacz wideo)

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2011 07:15
Maria Wągrowska ( b. wiceminister MON): Nie mamy wystarczająco silnej armii, mamy armię w fazie profesjonalizacji i zewnętrznych przemian.
Audio
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: wp.mil.pl

Zdaniem Marii Wągrowskiej polskie wojsko nie jest wystarczająco silne. W opinii gościa "Sygnałów Dnia" restrukturyzacja wojska znacznie je osłabia. – Nie ma stabilności, część decyzji nie jest zrozumiała, na przykład plan przeniesienia dowództwa wojsk lądowych z Warszawy do Wrocławia – mówi Wągrowska.

Ekspert do spraw bezpieczeństwa Stowarzyszenia Euroatlantyckiego twierdzi również, że polska armia pozbawiona jest oręża.- Czyli takiego uzbrojenia i uposażenia jakie mieć powinna – tłumaczy.

Przyznała jednak, że pozycję armii polskiej niebawem wzmocni rozmieszczenie amerykańskiej eskadry F -16. – To oznacza wzmocnienie potencjału samolotów wielozadaniowych, ich lepsze serwisowanie i prawdopodobnie użycie ich do jakiś akcji, do jakich? O tym, się nie mówi – konkluduje ekspert.

Dziś przypada 12. rocznica wstąpienia Polski do NATO. Nasz kraj został przyjęty do Sojuszu Północnoatlantyckiego 12 marca 1999 roku. Tego dnia w Independence w Stanach Zjednoczonych minister spraw zagranicznych Bronisław Geremek przekazał amerykańskiej sekretarz stanu Madeleine Albright dokument ratyfikacyjny Traktatu Północnoatlantyckiego. Wraz z Polską do NATO wstąpiły Czechy i Węgry.

Rozmawiał Wiesław Molak

>>>Przeczytaj całą rozmowę

(mb)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Maria Wągrowska" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. Tam również nagranie wideo rozmowy.

"Sygnałów Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

Przebieg rozmów można też śledzić na naszej stronie. Wystarczy kliknąć boks Sygnały Dnia Transmisja wideo w prawym, górnym rogu strony.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Le Parisien": Polską armię czekają trudne chwile

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2010 13:45
Francuski dziennik Le Parisien wyraża opinię, że polską armię czekają trudne chwile po tragedii w Smoleńsku, gdzie zginęli dowódcy głównych formacji sił zbrojnych i szef sztabu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Armia daje miliony talibom jako haracz za ochronę

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2010 18:46
Armia USA w Afganistanie pośrednio płaci za ochronę konwojów afgańskim watażkom działającym poza kontrolą afgańskiego rządu. To miliony dolarów z kieszeni amerykańskiego podatnika - alarmuje raport Kongresu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

GROM szuka komandosów. Ostra selekcja kandydatów

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2010 08:56
"Rzeczpospolita" pisze, że najlepsza polska jednostka specjalna GROM szuka kilkudziesięciu kandydatów do służby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"12 lat po wejściu do NATO polskie wojsko nie jest wystarczająco silne"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2011 02:00
Armia osłabiona zmianami, niezrozumiałe decyzje nią zarządzających, brak uzbrojenia - to stan polskiego wojska 12 lat po wejściu do NATO - uważa Maria Wągrowska była wiceminister obrony narodowej w obecnym rządzie.
rozwiń zwiń