Dbajmy o zęby (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2011 08:41
Dr Anna Lella (Naczelna Rada Lekarska): Schorzenia jamy ustnej znajdują się na czwartym miejscu wśród chorób najbardziej kosztownych w leczeniu.
Audio

- Wszelkie zaniedbania w tej materii, to nie tylko koszt leczenia bezpośrednio stomatologicznego, one mają poważny wpływ na cały organizm i mogą powodować inne schorzenia, przede wszystkim sercowo-kardiologiczne – powiedziała dr Anna Lella, wiceprezes Naczelnej Rady Lekarskiej.

W "Sygnałach Dnia" zaznaczyła, że świadomość społeczeństwa w tej kwestii poprawia się aby jeszcze bardziej ją podnieść 12 września został ustanowiony światowym dniem zdrowia jamy ustnej.

Obecnie tylko 37 proc. dzieci szczotkuje zęby dwa razy dziennie, tylko 6 proc. mam tych dzieci zwraca uwagę na czas ich mycia.

- Należy edukować pod tym względem nie tylko dzieci, ale i ich rodziców – podkreśliła dr Anna Lella.

Gość radiowej Jedynki poinformowała, że lekarze apelują, by w szkołach przywrócić gabinety stomatologiczne. W jej odczuciu profilaktyka stomatologiczna opłaca się i trzeba robić wszystko, by nie dopuścić do konieczności leczenia zębów.

- W Polsce stomatologia nie jest tak droga, jak w innych krajach europejskich. Wyposażenie gabinetu, sprzęt i materiały bardzo dużo kosztują, stąd takie, a nie inne ceny – podsumowała.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

(pp)

Aby wysłuchać całej rozmowy, wystarczy wybrać "Dbajmy o zęby" w boksie "Posłuchaj" w ramce po prawej stronie. Tam również nagranie wideo rozmowy.

"Sygnały Dnia" można słuchać w dni powszednie od godz. 6:00.

Sygnały Dnia" na antenie TVP HD codziennie (oprócz niedziel) dwukrotnie: o godz. 7.15 i o 8.15.

Przebieg rozmów można też śledzić na naszej stronie. Wystarczy kliknąć boks Sygnały Dnia Transmisja wideo w prawym, górnym rogu strony.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Sześciolatki nie chcą do szkół!

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2011 10:00
To już ostatni rok, kiedy to rodzice decydują o tym, czy ich sześcioletnie dziecko zostaje w przedszkolu, czy od września idzie szkoły.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leżakowanie jest "be"

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2011 18:02
Grupa rodziców protestuje przeciwko przymusowej drzemce ich dzieci w krakowskich przedszkolach.
rozwiń zwiń