Polska ma szanse zabłysnąć na V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2011 08:15
Ppłk. Wiesław Świtaj: Zakładamy, że w klasyfikacji medalowej Polska zdobędzie piąte miejsce. Mierzymy bardzo wysoko. Konkurencja jest mocna.

Już za cztery dni na Stadionie Olimpijskim im. Joao Havelange'a w Rio de Janeiro odbędzie się uroczysta inauguracja V Światowych Wojskowych Igrzyskach Sportowych. W Olimpiadzie wystartuje około 6 tysięcy sportowców ze 110 krajów. Polska ekipa pojawi się w Brazylii w 147 osobowym składzie. - W tym jest 102 sportowców. Reszta to trenerzy, lekarze i organizatorzy – informuje w "Sygnałach Dnia" ppłk. Wiesław Świtaj, zastępca szefa misji Wojska Polskiego na CISM.

Polskę reprezentować będą między innymi Piotr Małachowski, Sylwia Gruchała i Marcin Lewandowski. - Tymi zawodnikami szczycimy się szczególnie, liczymy na ich medale – podkreśla gość Jedynki.

Sportowcy Wojska Polskiego będą rywalizować w 12 dyscyplinach. Między innymi w biegu na orientację, w judo, w lekkiej atletyce i pięciobojach: nowoczesnym, wojskowym i morskim.

/

- W pięcioboju morskim rozgrywa sie pięć konkurencji. Jest miedzy innymi cros, strzelanie, tor przeszkód i typowo marynarskie pływanie żeglarskie - wyjaśnia ppłk. Wiesław Świataj.Wśród reprezentantów Polski są także spadochroniarze, strzelcy, szermierze, taekwondziści i żeglarze. Mimo tak obszernej reprezentacji Polacy nie wystartują we wszystkich zawodach. – Na Igrzyskach rozgrywanych jest 20 dyscyplin – dodaje ppłk. Świtaj. Choć, jak mówi gość Jedynki z roku na rok Polska wojskowa reprezentacja rośnie w siłę. - Cztery lata temu w Indiach w Olimpiadzie wzięły udział 102 państwa. Polacy zdobyli tam ósme miejsce w klasyfikacji medalowej – chwali się gość Jedynki i dodaje, że ma nadzieje w tym roku będzie jeszcze lepiej.

Do tej pory Polska wojskowa reprezentacja zdobyła na Igrzyskach 15 złotych, 14 srebrnych i 20 brązowych medali.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

gurjew -siatkówka

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2010 19:47
gurjew
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polska kusi Canarinhos

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2011 09:52
Pięciokrotni mistrzowie świata mogą przetestować biało-czerwonych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zostań kibicem polskiej reprezentacji w piłce… błotnej

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2011 17:55
Nie boisz się ubrudzić? Lubisz sport i dobrą zabawę? Ten sport jest dla ciebie! Błotna piłka nożna dopiero raczkuje w naszym kraju, ale mamy już swoją reprezentację i zamierzamy zdobyć mistrzostwo świata!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kluczowa zagrywka

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2011 03:11
Polscy siatkarze przegrali walkę o finał Ligi Światowej.
rozwiń zwiń