X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uczcijmy na motorach pamięć Żołnierzy Wyklętych (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2011 09:14
Wiktor Węgrzyn (Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński): Chcemy jechać szlakiem żołnierzy wymordowanych przez komunistycznych zbrodniarzy.
Audio

Anna Ostrowska i Wiktor Węgrzyn, ze Stowarzyszenia Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński , informowali o rozpoczynającym się dziś rajdzie Szlakiem Żołnierzy Wyklętych, upamiętniającym Zygmunta Szendzielarza "Łupaszkę".

- To jest pierwszy taki rajd. Mamy zamiar powtarzać go co rok, jadąc inną trasą, dotyczącą polskich żołnierzy wymordowanych przez komunistów – tłumaczył Wiktor Węgrzyn.

Rajd zaczyna się w Narewce, skąd pochodziła Inka – niezwykła łączniczka Armii Krajowej, która została zamordowana w wieku 17 lat w więzieniu w Gdańsku.

- 30 lipca odbędzie się rajd "Prymas Tysiąclecia – Pamiętamy", jest to pierwsza taka inicjatywa, która ma na celu upamiętnienie 110. rocznicy urodzin prymasa Stefana  Wyszyńskiego i 30. rocznicy jego śmierci - informowała Anna Ostrowska.

Pod koniec czerwca ruszyły z inicjatywy Stowarzyszenia trzy rajdy motocyklowe, które kierowały się na wschód. Motocykliści podążali w stronę Bucławia, białoruskiej Częstochowy, "Most Pamięci" kończy się w Magadanie, a trzeci jedzie na Syberię.

Wiktor Węgrzyn, pomysłodawca Rajdu Katyńskiego, wspominał, że jedenaście lat temu, w Chicago, przebywał w środowisku żołnierzy AK.

- Kiedy wróciłem do Polski na początku lat 90., po raz pierwszy po dwudziestu latach nieobecności, zobaczyłem, że sytuacja w kraju jest tragiczna. Trzy pokolenia Polaków było okłamywanych, nie znało polskiej historii, rodzice nie mówili o niej dzieciom z powodu strachu. Dlatego chcieliśmy przypomnieć rodakom o najpiękniejszych epizodach polskiej historii, o Kresach – tłumaczył gość radiowej Jedynki.

Zaznaczył, że pomysł na przejazd motocyklem zrodził się jeszcze w Stanach Zjednoczonych, gdyż takie rajdy są tam bardzo popularne. Dodał, że po przyjeździe do kraju nie znalazł zrozumiania dla swojego pomysłu wśród polskich opozycjonistów. Dopiero spotkanie ks. Zdzisława Peszkowskiego doprowadziło do realizacji projektu.

W pierwszym rajdzie pojechały 52 motocykle.

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski

(pp)

''

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Polskim kolarzom brakuje charakteru"

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2011 10:28
- Na zwycięstwo polskiego zawodnika w dużej imprezie kolarskiej musimy jeszcze poczekać - mówi kolarz Ryszard Szurkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Mam dość Sejmu i posłowania" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2011 08:07
Wojciech Mojzesowicz (PJN): Byłem w Sejmie z przerwami 22 lata i uważam, że to dość. W Sejmie źle się dzieje.
rozwiń zwiń