PJN antidotum na kłótnie (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2011 08:23
Paweł Kowal (PJN): Głosowanie na PiS lub Platformę to dokładanie do pieca wojny polsko-polskiej.
Audio

Paweł Kowal, szef PJN, jest oburzony apelem Jarosława Kaczyńskiego, by wyborcy nie marnowali głosu na małe ugrupowania prawicowe. - Takie same metody stosowano wobec niego w latach 90., więc miałem nadzieję, że on tego nie będzie robił - mówi w Jedynce ("Sygnały Dnia"). Jego zdaniem oznacza to, że PJN ma zagwarantowane wejście do Sejmu - inaczej lider PiS nie skupiałby się na walce z tą partią. - W Polsce jest 15 mln niezdecydowanych wyborców, to wielkie pole misyjne, to o nich powinien zabiegać szef PiS - mówi Kowal.

Dodaje, że zna powód, dla którego ci wyborcy nie chodzą głosować. - Bo dla tych ludzi wybór między PiS i Platformą to jest wybór między dżumą i cholerą - tłumaczy. I zachęca, by właśnie dlatego głosować na PJN.

>>>Pełny zapis rozmowy

Podkreśla, że jego ugrupowanie chce wejść do Sejmu, aby, jak mówi, tamci przestali się kłócić, a jeśli będzie trzeba - aby budować most między nimi. - Na najbliższe lata potrzebny jest szeroki rząd mający poparcie wszystkich ugrupowań centroprawicowych; jeśli nie, to powstanie rząd awantur pod krzyżem, rząd narkotykowy - mówi.

Według Pawła Kowala Ruch Palikota powstał przez PiS - przez to, co się działo na Krakowskim Przedmieściu, pod krzyżem. - PiS zamiast mediować w sprawie krzyża, nic nie robił. To wtedy zapadła nasza decyzja o odejściu - opowiada.  

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Grzegorz Ślubowski.

(lu)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kluzik-Rostkowska jedynką Platformy w Rybniku?

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2011 14:30
Była przewodnicząca PJN do tej pory nie zadeklarowała, czy przejdzie do PO, ani czy wystartuje z list tej partii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PJN wzywa do przeciwstawienia się planom rządu

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2011 13:44
Paweł Kowal (PJN): Władza w Polsce chce się wzmocnić kosztem ograniczenia praw obywatelskich.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy! Rozmnażajcie się! PJN wam pomoże

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2011 18:10
Paweł Poncyliusz (PJN): Jako PJN proponujemy co miesiąc przekazywać 400 złotych na każde dziecko w każdej rodzinie, plus bon edukacyjny na 200 złotych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie chodzi o honor, tylko o podatki

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 17:26
Jan Ołdakowski (PJN): Chcemy, by premier zadeklarował, że jeśli PO dojdzie do władzy, przeprowadzi reformę finansów publicznych, nie podnosząc podatków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot zachęca: skreślajcie znanych polityków

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2011 18:54
Skreślajcie w tych wyborach znanych polityków, wpuście nowych ludzi, niech wreszcie pojawi się nowe pokolenie w polskiej polityce - apelował lider Ruchu Palikota.
rozwiń zwiń