X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polska gospodarka stoi na skrzyżowaniu (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2011 08:15
Prof. Witold Orłowski (ekonomista): Wiadomo, że wiecznie tak stać nie możemy. Albo skręcimy w dobrą stronę, albo w złą.
Audio

Wczoraj agencja ratingowa Standard & Poor’s  zapowiedziała możliwość podwyższenia ratingu Polski. Natomiast kilka dni temu agencja Moody’s zapowiedziała obniżenie tzw. wiarygodności Polski. W opinii gościa Programu 1 Polskiego Radia prof. Witolda Orłowskiego sytuacja ta oddaje obecną sytuację gospodarczą Polski. - My mamy taki rating, który jest ratingiem gorszym od większości krajów Europy Zachodniej, krajów takich jak Francja i Włochy – tłumaczył ekonomista. - Obecnie agencje ratingowe patrzą, w którą stronę pójdziemy – dodał.

>>>Pełny zapis rozmowy

Według prof. Orłowskiego Polska gospodarka jest w chwiejnym stanie. - Albo trzeba iść dalej i poprawiać gospodarkę, albo odpuścić sobie i wtedy będziemy ocenieni znacznie gorzej – stwierdził gość Jedynki ("Sygnały Dnia"). Jeżeli li Polska zmniejszyłaby deficyt i dług publiczny to agencje ratingowe podwyższą wiarygodność jej gospodarki. - Natomiast, jeśli Polska nie zrobi reform to wtedy agencje ratingowe mogą stwierdzić: to jest kraj, który osiągnął już  szczyt swoich możliwości – tłumaczył prof. Orłowski.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Wiesław Molak.

(mb)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Osiem na 90 banków nie zdało testu na kryzys

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 21:32
Europejski Urząd Nadzoru Bankowego sprawdził banki z 21 krajów. Jako jedyny polski bank sprawdzany był PKO BP, który zdał test odporności na kryzys ze sporym zapasem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Agencja ratingowa obniżyła ocenę USA. "To błąd"

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2011 07:30
Do takiej sytuacji doszło po raz pierwszy w historii Stanów Zjednoczonych. Do tej pory USA miały najwyższą ocenę AAA, w tej chwili obniżono ją na AA+.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Orłowski: Stanom nie grozi bankructwo

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2011 07:00
Prof. Witold Orłowski ocenia, że obniżenie ratingu kredytowego Stanów Zjednoczonych przez jedną z agencji ratingowych nie oznacza spadku wiarygodności finansowej USA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto wynegocjuje dla Polski więcej pieniędzy z UE?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2011 11:10
51 proc. Polaków uważa, że PO. 25 proc. badanych jest zdania, że skuteczniejsze w negocjacjach będzie PiS - wynika z sondażu SMG/KRC.
rozwiń zwiń