X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akcja ratownicza przebiegała bardzo sprawnie

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2012 08:15
- W akcji pod Szczekocinami udział wzięły dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego – poinformował dr Robert Gałązkowski, dyrektor Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Audio
Gałązkowski Robert
Gałązkowski Robert Foto: W.Kusiński/PR

Gość Jedynki podkreślił, że straż pożarna, pogotowie i służby medyczne współpracowały najlepiej jak potrafiły w trudnych warunkach, jakie panowały nocą pod Szczekocinami. - Katastrofa czy zdarzenie masowe w początkowej fazie charakteryzuje się z reguły bałaganem i chaosem – tłumaczył. - Pierwsze przybyłe na miejsce zdarzenia służby z racji kilkuset osób, które uczestniczyły w zdarzeniu nie są w stanie tego opanować. Dopiero pojawiające się kolejne zastępy strażaków, kolejne zespoły ratownictwa medycznego, karetki pogotowia, lekarze, ratownicy, policjanci zaczynają panować nad sytuacją – dodał. Gałązkowski zaznaczył, że dla ratowników okoliczności i miejsca, w którym muszą ratować ludzkie życie, są zawsze zaskoczeniem. Dlatego są szkoleni do pracy w rozmaitych warunkach. Szef Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przyznał, że sprawna akcja ratownicza pod Szczekocinami była możliwa dzięki doświadczeniu służb ratowniczych na Śląsku.

Wyjaśniał, że rola Pogotowia Lotniczego to rola "małego trybika" w całej machinie, którą nazywamy system ratownictwa. - My byliśmy tam po to, żeby w sytuacji, kiedy okoliczne szpitale zostaną przyblokowane transportować najciężej rannych pacjentów do dalszych ośrodków specjalistycznych – tłumaczył dr Robert Gałązkowski. - Transportowaliśmy trzydziestoletniego pacjenta z urazem wielonarządowym, z niewydolnością oddechową, na respiratorze do jednego z Krakowskich szpitali - poinformował dyrektor LPR. Pomoc Pogotowia Lotniczego niezbędna jest również w momencie, gdyby zabrakło respiratorów.

>>>Przeczytaj całą rozmowę

Gość Jedynki zwrócił również uwagę na niezwykle odpowiedzialne zachowanie okolicznych mieszkańców. – Chylę im czoła za tak godną naśladowania postawę – podkreślił.

Rozmawiali Krzysztof Grzesiowski i Roman Czejarek.

(mb)

Zobacz więcej na temat: lpr
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pomoc z powietrza przez całą dobę

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 18:10
Bartłomiej Florczak (pilot LPR): Lotnicze Pogotowie Ratunkowe w Warszawie wydłużyło dyżur o porę nocną.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Apteczka samochodowa – nieobowiązkowa

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2011 06:40
Polska, jako jedyny kraj w całej Unii Europejskiej nie wprowadziła obowiązku wożenia apteczki w samochodzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy nie pomagają: nie potrafią i się boją

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2011 08:53
- Nie bójmy się udzielać pierwszej pomocy, dajmy rannemu szansę przeżycia - apeluje Robert Gałązkowski z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Do Szczekocin dotarły pociągi ratownicze

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2012 10:38
Pociągi wyposażone są w dźwigi oraz sprzęt służący do odciągania wykolejonych wagonów.
rozwiń zwiń