"Hiszpanom wcale nie będzie tak łatwo"

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 16:04
Jeszcze żadna drużyna nie zdobyła dwóch mistrzostw Europy z rzędu. Czy uda się to Hiszpanii - zastanawiali się w Jedynce Jerzy Engel i Andrzej Janisz.
Audio
Reprezentacja Hiszpanii
Reprezentacja HiszpaniiFoto: Wikipedia/Steindy

Piłkarze "La Roja" rywalizować będą w grupie C razem z Włochami, Chorwatami i Irlandczykami. Teoretycznie obrońcy tytułu wydają się w tym gronie faworytem, choć - jak podkreśla Jerzy Engel - będą musieli radzić sobie bez kilku ważnych graczy.

- Przede wszystkim Puyol. To jest zawodnik, który nie tylko daje charakter na boisku, jest liderem i trzyma znakomicie defensywę tego zespołu, ale również nadaje ton pracy całemu zespołowi w szatni. To jest ktoś, kto umiał pogodzić Barcelonę i Real, był duszą zespołu. Kiedy ta dusza zespołu znika, kto wie jak Hiszpanie zagrają. A dodam jeszcze, że w ataku będzie brakowało Villi, który też na dużych turniejach znakomicie się sprawdzał - mówi były selekcjoner reprezentacji Polski.

Czy Irlandia będzie skazana na rolę "kopciuszka", na co stać będzie Chorwację i czy Włosi otrząsną się po kolejnej aferze korupcyjnej w tamtejszej lidze - dowiesz się z nagrania audycji.

pg

Czytaj także

"Rosja może być czarnym koniem Euro 2012"

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 12:05
Rozpoczynamy przedstawianie grup Euro 2012. Na początek najważniejsza z punktu widzenia polskich kibiców grupa A. Zagrają w niej reprezentacje Polski, Grecji, Rosji i Czech. Szanse poszczególnych drużyn w rozmowie z Andrzejem Janiszem analizował Jerzy Engel.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Grupa śmierci" oczami Jerzego Engela

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 13:04
Holandia, Niemcy, Dania i Portugalia - taki zestaw drużyn gwarantuje emocje do samego końca. Które z nich awansują do ćwierćfinału Euro 2012 - oceniali w Jedynce Jerzy Engel i Andrzej Janisz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie kibicki piękniejsze niż Greczynki

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2012 15:24
Nie chcemy być podejrzewani o szowinizm, wiec o ocenę poprosiliśmy Greka, który zdecydowanie oświadczył, że Polki są piękniejsze.
rozwiń zwiń