"Nadchodzi godzina zero. Cieszmy się"

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2012 10:02
Pięć lat oczekiwań, euforii, nadziei i niepokoju dziś znajdzie swój finał. Na kilka godzin przed rozpoczęciem Euro 2012 gościem "Dogrywki w Jedynce" był prof. Mariusz Czubaj, antropolog kultury i socjolog.
Audio
Stadion Narodowy
Stadion NarodowyFoto: Wikpedia, lic. CC/Przemek Jahr

- Niezależnie od tego, że będziemy mówić o mistrzostwach Europy jako wielkiej maszynerii marketingowej, biznesowej i PR-owej, to wtedy kiedy nadchodzi godzina zero, dajemy się jak zwykle uwieść magii futbolu. Ja się bardzo cieszę, że ten dzień nastał - mówił Mariusz Czubaj.

Gość Tomasza Zimocha podkreślał jak dużo może zależeć od udanego występu reprezentacji Polski na Euro 2012. - Piłka nożna jest wielką opowieścią o zbiorowości. W związku z tym tworzy coś w rodzaju mitów założycielskich. Ja mam szczerze dosyć Wembley. Chciał bym bardzo, żebyśmy mieli inny moment startu. Już nie zwycięski remis, ale żeby Euro rzeczywiście stało takim mitem założycielskim - nie tylko polskiej piłki, ale całego polskiego sportu, które by coś powiedziało o naszym społeczeństwie.

Dlaczego Euro 2012 powinno stać się świętem wszystkich Polaków, jak będą wyglądały ostatnie godziny przed meczem w obozie reprezentacji Polski i co dzieje się we Wrocławiu, gdzie dziś zagrają Czechy i Rosja - dowiesz się z nagrania audycji.

Przeżyj Euro 2012 z Polskim Radiem>>>

pg

Czytaj także

Smuda do Zimocha: liczę na pana szczęście

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 13:42
"Turku kończ ten mecz" i "Mistrzu Smuda czyń swe cuda" - takie hasła widnieją na specjalnym groszu, który w imieniu słuchaczy Jedynki redaktor Tomasz Zimoch przekazał Franciszkowi Smudzie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olaf Lubaszenko: pierwszy mecz bardzo ważny

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2012 18:00
Mecz Polski z Grecją będzie może nie decydujący, ale ustawiający dla naszej drużyny cały turniej - uważa aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Nie oczekujmy trzech efektownych zwycięstw"

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2012 10:19
Michał Listkiewicz typuje, że polska reprezentacja wygra z Grecją i zremisuje z Rosją. Zdaniem byłego prezesa PZPN taki układ wyników może dać "biało-czerwonym" awans jeszcze przed meczem z Czechami, który zakończy zmagania grupowe.
rozwiń zwiń