X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PE odrzucił ACTA. "Dziecko wylano z kąpielą" (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2012 07:33
- Europie jest potrzebna umowa, która będzie pomagała państwom, podmiotom gospodarczym w walce z podróbkami, w walce z nieuczciwą konkurencją - twierdzi minister kultury Bogdan Zdrojewski.
Audio
  • Minister kultury Bogdan Zdrojewski w Sygnałach dnia 5 lipca 2012
Parlament Europejski odrzucił umowę ACTA
Parlament Europejski odrzucił umowę ACTAFoto: PAP/EPA/PATRICK SEEGER

Parlament Europejski odrzucił w środę przyjęcie międzynarodowej umowy o zwalczaniu handlu artykułami podrabianymi ACTA. Za odrzuceniem dokumentu opowiedziała się zdecydowana większość posłów.
- Według mojej oceny dziecko wylano z kąpielą - ocenił gość "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce, minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski. - Europa staje teraz przed trudniejszym zadaniem znalezienia innego rozwiązania dla ochrony praw twórców, dla ochrony praw naukowców, producentów różnego rodzaju produktów - dodał.
Czytaj TREŚĆ UMOWY ACTA >>>
Posłowie podkreślili, że w pełni popierają konieczność skutecznej ochrony własności intelektualnej, zwalczania podrabiania towarów i piractwa, lecz nie może odbywać się to kosztem wolności obywateli i możliwości korzystania z dobrodziejstw internetu.
- Większość została zdominowana przez tych, którzy dali się przekonać, iż dokument ten zawiera w sobie ograniczenia praw użytkowników indywidualnych. Wielokrotnie podkreślałem, że ta interpretacja jest nie do końca prawdziwa. W pewnych elementach nawet fałszywa - podkreślił Zdrojewski. Zaznaczył, że trudno jednak nie uszanować tych odbiorców, którzy są przekonani, że wejście w życie dokumentu doprowadziłoby do ograniczenia ich praw.
W uzasadnieniu PE zwrócił uwagę, że w gospodarce opartej na wiedzy bardzo szybko zmieniają się sposoby wymiany informacji oraz równowaga pomiędzy ochroną praw własności intelektualnej i podstawowymi wolnościami. Posłowie podkreślili, że umowy międzynarodowe przewidujące sankcje karne, muszą wyraźnie określić zakres i sposób ochrony swobód indywidualnych oraz nie dopuścić niezamierzonych interpretacji przepisów. Z tą oceną gość "Sygnałów dnia" się zgodził. Podkreślił, że porozumienie ACTA zawiera "za duże możliwości interpretacyjne".
Umowa ACTA dotyczącą walki z piractwem i podróbkami w internecie wywołała wiele kontrowersji. Przeciwnicy uważają, że ogranicza ona wolność w sieci i może służyć do inwigilowania internautów, krytykują surowe kary dla osób łamiących prawa autorskie. Zwolennicy podkreślają, że to skuteczna broń w walce z piractwem w sieci.
Bogdan Zdrojewski mówił też o finansowaniu mediów publicznych>>>

Wysłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

(kk)

>>>Przeczytaj zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Producenci i wydawcy: uchwalcie ACTA!

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 09:32
O poparcie dla ACTA apeluje do europosłów 130 organizacji twórców, producentów, wydawców i firmy z różnych krajów Europy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Politycy poszli za głosem ludu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 16:49
- Nie można tak głęboko sięgać wolności obiegu informacji, jak próbowano proponując ACTA - mówił w Jedynce Sławomir Neumann, poseł PO.
rozwiń zwiń

Czytaj także

ACTA odrzucone. Sukces czy porażka?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2012 18:42
- Kształt ochrony własności intelektualnej powinien być przemyślany i przedyskutowany powtórnie - mówił w Trójce Konrad Szymański, europoseł PiS.
rozwiń zwiń