X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Powstańczego heroizmu nie byłoby bez kobiet (wideo)

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2012 07:28
W sobotę wieczorem zapraszamy do Parku Wolności Muzeum Powstania Warszawskiego. W ramach corocznego cyklu "Pamiętamy'44" odbędzie się tam niezwykły koncert "Morowe Panny".
Audio
  • Jan Ołdakowski w Sygnałach dnia Jedynki 28 lipca 2012
Jan Ołdakowski
Jan OłdakowskiFoto: Wojciech Kusiński, PR

To historia stolicy opowiedziana przez młode kobiety z ich problemami, przemyśleniami i spostrzeżeniami dotyczącymi Powstania Warszawskiego oraz współczesnej Warszawy. Znane polskie wokalistki śpiewają swoje autorskie teksty, zainspirowane historiami z Archiwum Historii Mówionej. Utwory zostały przygotowane w oparciu o kompozycje Dariusza Malejonka, lidera zespołu Maleo Reggae Rockers. W Parku Wolności wystąpią: Anita Lipnicka, Paulina Przybysz, Katarzyna Groniec, Halina Mlynkova, Jadwiga Basińska, Anna Brachaczek, Lilu, Marika, Mona, Paresłów.
Jak tłumaczy gość "Sygnałów dnia" Jedynki, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego Jan Ołdakowski, koncert "Morowe Panny" to poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, jak dzielne kobiety trudnych czasów wojny powinny się zachować.
- Wiele wydarzeń w historii się nie udałoby się bez kobiet. One miały bardzo ważną funkcję. Walczyły i pomagały żołnierzom, opiekowały się nimi, czekały na nich. Tego heroizmu by nie było bez nich. Chcieliśmy im oddać hołd - mówi Ołdakowski.

Bilety na koncert "Morowe Panny" dostępne będą w kasach Muzeum Powstania Warszawskiego przez całą sobotę 28 lipca, a także przed koncertem przy wejściu do Parku Wolności. Cena: 10 zł.
Projekt realizowany jest przez Muzeum Powstania Warszawskiego wspólnie z Programem Pierwszym Polskiego Radia.
To nie jedyne wydarzenie przygotowane w związku z 68. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego. Więcej informacji na stronie Muzeum Powstania Warszawskiego>>>

Rozmawiał Daniel Wydryc.

kk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Superdziewczyny zaśpiewają o Powstaniu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2012 18:05
Wydawałoby się, że to męska rzecz.... Prawda jest taka, że kobiety wniosły w Powstanie Warszawskie znaczący wkład. A teraz same o tym opowiedzą podczas koncertu "Morowe panny". Głosami m.in. Haliny Mlynkowej i Mariki, które gościły w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kajakiem dla Powstańców

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2012 06:00
W "Co Was kręci?" zaprosiliśmy na szczególne obchody rocznicy Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

63 artystów przypomni o 63 warszawskich dniach

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 12:00
W Powstaniu Warszawskim walczyło tysiące osób. Wśród nich byli też artyści - malarze, aktorzy, piosenkarze, radiowcy, literaci. Streetartowcy z całej Polski przypomną o ich działalności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Groniec będzie morową panną

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 16:47
Piosenkarka wystąpi w koncercie Morowe panny. Zaśpiewa tam utwór "Rubin". To hołd złożony kobietom, które uczestniczyły w Powstaniu Warszawskim.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1 sierpnia warszawiacy śpiewają "(nie)zakazane piosenki”

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 10:27
Na placu Piłsudskiego mieszkańcy stolicy wezmą udział w koncercie organizowanego w 68. rocznicę Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń