X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Twórca "Sali samobójców" kręci film o Powstaniu Warszawskim

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 10:52
Rozpoczynają się zdjęcia do długo oczekiwanego "Miasta". Reżyser filmu, Jan Komasa zastrzega, że to nie będzie obraz historyczny, ani martyrologiczny.
Audio

- Na Powstanie patrzę bardziej z punktu widzenia pewnej zbiorowości ludzkiej, miłości, nienawiści, zawiści, zazdrości - mówi reżyser w radiowej Jedynce. Zdradza, że będzie to historia trójki młodych ludzi, dwóch dziewczyn i chłopaka, którzy są zaangażowanie w prace konspiracyjne.
W filmie zostanie odtworzona Warszawa sprzed Powstania. To wielki kłopot, bo w stolicy mało jest już miejsc niezmienionych od 68 lat. Scenografię trzeba rekonstruować głównie ze zdjęć. Jan Komasa zapewnia, że przy współpracy ekspertów obraz Warszawy będzie bardzo wierny.
Pierwsze ujęcia mają jednak uchwycić współczesną stolicę. Zdjęcia z aktorami, których autorem będzie Paweł Edelman, rozpoczną się wiosną przyszłego roku. Premierę zaplanowano na połowę 2014, tuż przed 70. rocznicą wybuchu powstania.
W filmie zagrają m.in. Anna Próchniak, znana z wyświetlanego właśnie w kinach "Bez wstydu", oraz Kuba Wesołowski.
Z reżyserem o jego najnowszym dziele rozmawiał Krzysztof Horwat.
(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Miał 19 lat. Był jednym z najstarszych powstańców...

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2012 23:50
Młodzi warszawiacy przeczuwali, że coś się stanie. Już 27 lipca zarządzano alarmowe zbiórki zbiórki żołnierzy AK. Wojska radzieckie miała przywitać wyzwolona stolica Polski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miałem czternaście lat, zaczęło się powstanie

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 08:00
Byliśmy pełni nadziei, że Polska znów stanie się niepodległa i sprawiedliwa. Tak to wyglądało w naszych młodzieńczych, idealistycznych rozmowach – mówił w "Sygnałach dnia" powstaniec Wojciech Barański.
rozwiń zwiń

Czytaj także

1 sierpnia będzie dniem wszystkich powstańców?

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 08:33
Prezesowi IPN Łukaszowi Kamińskiemu podoba się pomysł Trójki, by 1 sierpnia uczcić pamięć różnych zrywów narodowych, nie wyłącznie Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń