X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Trudna misja PAH: uczynić świat lepszym!

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2012 08:58
- Przez pomoc chcemy wpływać na zmianę postaw, na to, żebyśmy nie byli obojętni, bo najbardziej zabija obojętność - mówiła w Jedynce Janina Ochojska, szefowa Polskiej Akcji Humanitarnej.
Audio
Janina Ochojska
Janina OchojskaFoto: Wojciech Kusiński/PR

W niedzielę po raz czwarty będzie obchodzony Światowy Dzień Pomocy Humanitarnej ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych. "Uczynić świat lepszym” - to dewiza, którą kieruje się PAH. - To nie jest łatwa misja, z różnych powodów - przede wszystkim cały czas mamy do czynienia z wojnami. W tej chwili na świecie dzieje się ich około 40. Poza tym właściwie każdego miesiąca wydarza się około 10, 20 katastrof, które oczywiście dotykają ludzi. Tego cierpienia w świecie jest bardzo dużo, już nie mówię o różnej niesprawiedliwości, która istnieje i z którą trudno jest walczyć. W naszej misji mówimy o promowaniu wartości humanitarnych - podkreślała w "Sygnałach dnia” Janina Ochojska.

"Byłem, byłam tutaj - pozostaw ślad swojej obecności czyniąc coś dobrego dla innych” - to hasło tegorocznego dnia pomocy humanitarnej. - Bardzo mi się podoba to hasło, ponieważ ono pokazuje kierunek. Kształt świata zależy od nas, od naszego zaangażowania, od naszej nieobojętności i czasami, kiedy oglądamy jakieś tragedie w mediach, to wydaje nam się, że nie mamy na to żadnego wpływu - tymczasem mamy. Nawet jeśli nie jesteśmy na miejscu, to możemy korzystać z organizacji humanitarnych, które na miejscu są, które bardzo efektywnie pracują i które zmieniają tamtą rzeczywistość tak, żeby dać ludziom podstawy do samodzielnego życia. Od pomocy humanitarnej nie można być uzależnionym, to jest najgorsze co pracownicy humanitarni mogą zrobić - zaznaczyła szefowa PAH.

Janina Ochojska w "Sygnałach dnia” mówiła także o najbliższych planach Polskiej Akcji Humanitarnej. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów - posłuchaj całej audycji.
aj

Zobacz więcej na temat: Janina Ochojska POLSKA dewizy
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Joanna Jabłczyńska: wierzę w to, co robi PAH

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2012 17:53
- Jeszcze kilka lat temu ciężko było znaleźć firmę, która pomogłaby budować dostęp do wody poza Polską, dziś sytuacja jest o wiele lepsza – opowiada w Czwórce Janina Ochojska, szefowa Polska Akcja Humanitarna.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Woda na wagę złota

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 18:16
- Przy budowie studni w Somalii korzystamy z usług lokalnych firm. Jest to strategia podnoszenia zarobków mieszkańców i inwestowania w lokalną ekonomię - mówi Aleksandra Godziejewska z PAH.
rozwiń zwiń

Czytaj także

PAH niesie pomoc od 20 lat

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2012 07:00
- Tegoroczny Dzień Pomocy Humanitarnej będzie obchodzony pod hasłem "I was here". To trafne hasło - mówi o każdym z nas, bo każdy pozostawia jakiś odcisk po sobie, każdy jest na co dzień pracownikiem humanitarnym - mówi Rafał Hechmann, koordynator pomocy humanitarnej PAH.
rozwiń zwiń