X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rozwiń skrzydła w Nowym Dworze Mazowieckim!

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2012 08:03
- Sąsiedztwo z Warszawą, to błogosławieństwo, ale także i przekleństwo - mówił w Jedynce Jacek Kowalski burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego.
Audio
  • Burmistrz Jacek Kowalski o wykorzystywaniu funduszy unijnych
Lotnisko w Modlinie
Lotnisko w ModlinieFoto: Wikipedia/Hubert Śmietanka

Nowy Dwór Mazowiecki położony jest 35 kilometrów od Warszawy. Miasto w dużym stopniu związane jest ze stolicą. - Jest wiele rzeczy o których można mówić, że sąsiedztwo z Warszawą to błogosławieństwo, czyli korzystanie z rynku stolicy, z rynku kulturowego, sportowego, z ofert usługowych, handlowych. Nasi mieszkańcy podobnie jak Warszawiacy mają tutaj ogromny wybór. Natomiast bliskość Warszawy, to także przekleństwo m.in. dla osób prowadzących działalność w Nowym Dworze, bo muszą konkurować z potężnym Warszawskim rynkiem. Ale m.in. dzięki temu rynkowi powstało nasze lotnisko w Modlinie, które dedykowane jest w większości dla mieszkańców Warszawy i okolic - mówił w "Sygnałach dnia" Jacek Kowalski.

Burmistrz Nowego Dworu Mazowieckiego podkreśla, że ciężko jest walczyć o środki unijne na Mazowszu. - Jeśli weźmiemy pod uwagę wielkość kwot przyznanych dla Warszawy i dla innych samorządów, 60 procent środków przeznaczonych na Mazowsze idzie właśnie na Warszawę. My musimy walczyć o tą pozostałą 1/3 z tego tortu. Staramy się z niego, jak najwięcej dla naszych mieszkańców wykroić - podkreśla Kowalski.

Nowy Dwór Mazowiecki jest współwłaścicielem lotniska w Modlinie i na ten projekt przeznaczonych zostanie wiele milionów z dotacji unijnych. - Dwa miesiące po otwarciu Modlina okazuje się, że on już jest za mały w stosunku do tego co przyniosła rzeczywistość i już rozpoczęte są prace na temat rozbudowy. Ta inwestycja tak naprawdę się nie zakończyła, ona cały czas trwa i kolejne dziesiątki, setki milionów będą wpompowywane w ten port, tak by mógł obsłużyć pasażerów, którzy chcą stąd latać. Jak pokazały pierwsze dwa miesiące, setki Polaków chcą latać z Modlina i przylatywać do Polski właśnie przez modlińskie wrota. Unia dołoży sto kilkadziesiąt milionów, to będzie umowa podpisana w przyszłym tygodniu i to są te główne środki, które mają wesprzeć inwestycje - mówił w Jedynce burmistrz Jacek Kowalki.

Kolektory słoneczne - to jeden z projektów unijnych, który także jest realizowany w Nowym Dworze Mazowieckim. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów - posłuchaj całej audycji!

Rozmawiał Daniel Wydrych.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Odkąd weszliśmy do Unii, dostaliśmy 300 mld złotych!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2012 14:36
- Jeżeli doliczy się do tego wkład własny, to są już pieniądze większe niż nasz roczny budżet. Sukcesem jest, że nawet tam, gdzie jest poślizg - jak w przypadku autostrad - nowa infrastruktura zostaje - mówi Joanna Solska, dziennikarka "Polityki”.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka inwestycja w Białymstoku na finiszu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 14:56
Blisko 144 mln zł będzie kosztowała rozbudowa i modernizacja sieci wodociągowo-kanalizacyjnej w stolicy Podlasia i sąsiedniej gminie Wasilków. Inwestycja jest realizowana dzięki dotacji UE.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nobel na zwiększenie przedsiębiorczości

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2012 21:12
W Poznaniu wmurowano kamień węgielny pod budowę Centrum Zaawansowanych Technologii Nobel Tower. Inwestycja będzie kosztować ponad 51 mln zł i jest dofinansowywana z funduszy europejskich.
rozwiń zwiń