"Widzew się szarpie jak komornik szafę". Kibice mają poczucie humoru

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 08:50
"ŁKS nie czyta książek" - taki był pierwszy, humorystyczny napis, jaki powstał w Łodzi na Bałutach. Zaraz potem w dzielnicy Widzew pojawiła się odpowiedź - "Widzewiacy nie myją nóg" i rozpętała się oryginalna wojna kibiców.
Audio
Jedno z graffiti w Łodzi
Jedno z graffiti w ŁodziFoto: http://www.facebook.com/FutbolFactoryPoLodzku

Od tego czasu autorzy prześcigają się w wymyślaniu nowych przykrości w stosunku do drugiej drużyny. "RTS jeździ Tico", "ŁKS robi herbatę w wodzie po pierogach" – to tylko część przykładów. Wszystkie hasła mają na celu ośmieszenie przeciwnika, ale bez używania wulgaryzmów i agresji słownej.

- Kibice się zmieniają. Na mecze cały czas chodzą ci, których interesują głównie wulgaryzmy, ale są też tacy, którzy chcą w inteligentny sposób pokazać, że ich drużyna jest lepsza. Po drugie te napisy mogą być robione nie przez samych kibiców, ale przez tych, którzy chcą zdystansować się od tego środowiska, pokazać bezsens dotychczasowych napisów na murach, które głównie traktowały o semickich korzeniach rywali. Możliwe również, że kibice jednej i drugiej drużyny sami zobaczyli, że dotychczasowa forma rywalizacji między nimi na szubienice i gwiazdy Dawida przestała być w ogóle zauważalna  - tłumaczy Marcin Kotras, socjolog.

Więcej w materiale Adriana Wojtasika.

/

pg

Czytaj także

Łódź chce wybudować stadion, ale oferty są za drogie

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2011 17:26
Trzy firmy złożyły swoje oferty w przetargu na zaprojektowanie i budowę stadionu miejskiego w Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sprawiedliwy remis w derbach Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 15:40
ŁKS Łódź zremisował na własnym boisku z Widzewem Łódź 1:1 (0:0) w meczu 25. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy. Były to 62. derby Łodzi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bijatyka kibiców przed derbami Łodzi

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2012 20:00
Siedmiu pseudokibiców Widzewa i ŁKS w wieku od 19 do 24 lat zatrzymała w sumie łódzka policja przed meczem derbowym piłkarskiej ekstraklasy.
rozwiń zwiń