X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

USA po Sandy: 8 milionów domów bez prądu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2012 08:29
- Nie pamiętam, żeby którykolwiek z huraganów spowodował takie przerwy w dostawach prądu w USA – oceniał w "Sygnałach dnia” korespondent Polskiego Radia w USA Marek Wałkuski.
Audio
Huragan Sandy
Huragan SandyFoto: PAP/EPA/TANNEN MAURY

W radiowej Jedynce relacjonował, że w Nowym Jorku spłonęło całe osiedle złożone z 80 domów, zalany jest dolny Manhattan, metro przez kilka dni nie będzie działać, bowiem część stacji znajduje się pod wodą. Straty z powodowane huraganem szacowane są na 10-20 miliardów dolarów. W wielu miejscach trwa akcja pomocy poszkodowanym.

W radiowej Jedynce Marek Wałkuski utrzymywał, że obok Nowego Jorku drugim najbardziej dotkniętym miastem jest New Jersey. Mówił też o dużych stratach firm lotniczych, odwołano 17 tys. lotów.

- To co pozostało z huraganu, to już jest tropikalny sztorm, który cały czas przechodzi przez stan Ohio,a później wróci do Nowej Anglii – dodał.

Marek Wałkuski podkreślał, że wiele miejscowości jest wciąż zalanych, trwa tam akcja ratunkowa pomimo wezwań władz liczni mieszkańcy nie opuścili swoich domów.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Huragan Sandy uderzył! Relacja wideo na żywo

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2012 23:30
Huragan Sandy uderzył w Stany Zjednoczone. Setki tysięcy osób już nie mają prądu. Niemal całe północno-wschodnie wybrzeże USA jest sparaliżowane.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sandy zabija w USA. Trwa akcja ratunkowa

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 04:50
Już sześć osób zginęło w wyniku uderzenia huraganu Sandy na północno-wschodnie wybrzeża Stanów Zjednoczonych. Większość z nich została przygnieciona przez drzewa lub zginęła w wypadkach drogowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Potężny atak Sandy. Żywioł pustoszy USA

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 06:20
Cyklon Sandy, który przechodzi nad wschodnim wybrzeżem USA i Kanady zabił co najmniej 16 osób. Miliony ludzi są bez prądu. Prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił stan klęski w Nowym Jorku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Natura pokazała siłę. Sandy pustoszy Amerykę

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 06:33
Huragan Sandy, który przechodzi nad wschodnim wybrzeżem USA i Kanady zabił co najmniej 15 osób. Miliony ludzi są bez prądu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Atak huraganu Sandy. Rośnie bilans ofiar

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2012 06:51
Co najmniej 14 osób zginęło na wschodzie USA na skutek niszczycielskiego cyklonu Sandy. Bez prądu jest prawie 6 mln ludzi, ewakuowano blisko 500 tysięcy, a towarzyszące Sandy ulewne deszcze zalały nowojorskie metro. .
rozwiń zwiń