Komornicy zapraszają: przyjdź, porozmawiajmy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2012 08:50
- Chcemy uchronić ludzi przed eksmisją na bruk - przekonywał w "Sygnałach dnia” Robert Damski z Krajowej Rady Komorniczej.
Audio
  • Komornicy zapraszają: przyjdź, porozmawiajmy
  • Andrzej Kulągowski, komornik sądowy przy Sądzie Rejonowym Warszawy Żoliborza, w rozmowie z Elżbietą Szczerbak
Robert Damski
Robert DamskiFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Gość radiowej Jedynki zapraszał do odwiedzania 15 listopada kancelarii komorniczych, gdyż organizują one wtedy dzień otwarty. Komornicy będą udzielać rad dotyczących przede wszystkim eksmisji. Więcej informacji dotyczących akcji można znaleźć na www.lepiejtowiedziec.pl

Robert Damski podkreślił, że zasądzonych eksmisji nie jest wcale tak dużo. Komornicy prowadzą 4,2 miliona spraw rocznie, a dotyczących eksmisji było 2 tysiące. Zwierzył się, że to emocjonalnie najtrudniejsza część ich pracy. Jego zdaniem najważniejsze w orzeczeniu dotyczącym eksmisji jest przyznanie lokalu sądowego. Aby go otrzymać, należy jednak przyjść do sądu i przedstawić swoje racje.

Często bywa jednak, że dłużnicy nie wykorzystują wszystkich środków obrony. Przyjmują postawę "strusia”, wolą pozostać bierni i myślą, że dzięki temu pozostaną bezpieczni. Jeżeli chcą jednak zadbać o swój interes, to należy przede wszystkim korzystać z możliwości stwarzanych przez sąd. Wyjaśnił, że gdy zapadnie wyrok, jest już za późno. A wtedy złość spada bezpośrednio na komorników.

 - Proszę przyjść, porozmawiamy, na niektóre rzeczy nigdy nie jest za późno - tłumaczył Robert Damski w Pierwszym Programie Polskiego Radia. Podkreślał również, że nie można się "samemu zabawić w komornika” – jest to karane prawem, nawet wtedy, gdy właściciel ma do tego podstawy.

- Nie można sprowadzić roli komornika do oosby która przychodzi i zabiera. Za wyrokiem sądowym zawsze stoją racje wierzycieli - podkreślił. I zapewnił, że komornicy nie pracują tak jak Andrzej Chyra w filmie "Komornik”.

Zobacz więcej na temat: prawo POLSKA Andrzej Chyra
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Awantura podczas eksmisji. Policja użyła siły

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2012 11:13
Do przepychanek z policją doszło w środę rano podczas eksmisji jednej z lokatorek kamienicy przy pl. Trzech Krzyży w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Legendarny dom sztuk w Berlinie przestał istnieć

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2012 11:53
Po 22 latach od powstania komornik zajął Tacheles – słynny Dom Sztuki w Berlinie przy Oranienburger Strasse.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coraz częściej tracimy domy

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 08:35
W ciągu dwóch lat ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba nieruchomości zajmowanych przez komorników - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Komornik zapuka do drzwi Biedronki

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 08:23
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o zabezpieczeniu towaru w sklepach Biedronki na rzecz brytyjskiej agencji brandingowej Wren&Rowe, donosi "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biedronka: o komorniku nic nie wiemy

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 14:32
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie o zabezpieczeniu towaru w sklepach Biedronki na rzecz brytyjskiej agencji brandingowej Wren&Rowe, donosi "Puls Biznesu".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przyjazny komornik? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2012 19:52
W "Sygnałach dnia" o Dniu Otwartym Komorników, w ramach którego każdy będzie mógł uzyskać bezpłatnie poradę. Będziemy również namawiali do badania poziomu cukru we krwi i powiemy, jak policja wyłapuje uczestników burd z 11 listopada.
rozwiń zwiń