"GMO to nic innego jak technologia"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2012 09:04
- To co jest związane z GMO jest obecne w Polsce do dawna, o czym Polacy nie widzą. To że mamy obawy jest normalne. Boimy się wszystkiego, co jest nowe - zauważył prof. Tomasz Borecki, gość „Sygnałów dnia”.
Audio
Prof. Tomasz Borecki
Prof. Tomasz BoreckiFoto: Polskie Radio

Dlatego, jak tłumaczył doradca prezydenta ds. wsi, trzeba mówić, co w tym co przychodzi jest złego, a co dobrego.

Prof. Borecki zgodził się, że społeczeństwo powinno wiedzieć, które towary pochodzą z modyfikowanych organizmów. Jak dodał tych, które pochodzą z modyfikowanych organizmów jest dzisiaj bardzo wiele.

- Nikt z nas nie chciałby, żeby były nawozy, ale jest to dziś konieczność, to są technologie, które dają możliwość dużej produkcji oraz zaopatrzenia ludzi w stosunkowo tanie towary - powiedział prof. Borecki.

Gość radiowej Jedynki zwrócił także uwagę na dużą role mediów w uświadamianiu społeczeństwa w kwestii GMO.

9 listopada Sejm uchwalił ustawę o nasiennictwie głosami 230 posłów PO i PSL. Przeciw opowiedziało się 202 posłów z PiS, Ruchu Palikota, SLD i Solidarnej Polski.

Były wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak z PSL zapewnił posłów, że ustawa umożliwia skuteczne zatrzymanie produktów z GMO. Argumentował, że przepisy europejskie nie pozwalają generalnie zabronić uprawy GMO, ale pozwalają - na podstawie badań - zablokować każdy szkodliwy przypadek.  

to

>>>Zapis całej rozmowy do przeczytania

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gwizdki i trąbki. Czy prezydent usłyszy przeciwników GMO?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 11:19
Zawetowania ustawy o nasiennictwie domagają się przeciwnicy żywności genetycznie modyfikowanej. Od godz. 13 protestują przed Pałacem Prezydenckim w Warszawie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ustawa do śmieci? Politycy podzieleni ws. GMO

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 11:16
- Chcemy by Polska była od tego wolna. To jest nie tylko zdrowie nas wszystkich, ale też interes polskich rolników - powiedział Adam Hofman z PiS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda: faszerowanie nas chemią to ludobójstwo

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2012 17:29
Przeciwnicy organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO), w tym także celebryci, protestowali przed Pałacem Prezydenckim przeciwko uchwalonej przez Sejm ustawie o nasiennictwie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ziobro o GMO: nie otwierajmy puszki Pandory

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2012 07:45
Będziemy apelować do prezydenta, żeby zawetował ustawę o nasiennictwie – mówił w ”Sygnałach dnia” Zbigniew Ziobro (Solidarna Polska).
rozwiń zwiń