X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Plany PiS: najpierw Arłukowicz, potem cały rząd

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 08:00
- Czerwona kartka dla ministra zdrowia powinna być ostrzeżeniem dla wszystkich ministrów - mówił w Jedynce Ryszard Czarnecki, europoseł PiS.
Audio
Ryszard Czarnecki
Ryszard Czarnecki Foto: Wojciech Kusiński, Polskie Radio

Najpierw wotum nieufności dla ministra zdrowia, a później dla całego rządu - tak wygląda plan na początek roku Prawa i Sprawiedliwości. Europoseł Ryszard Czarnecki przewiduje, że pod koniec stycznia posłowie będą głosować nad odwołaniem Bartosza Arłukowicza. Czarnecki mówił w "Sygnałach dnia", że czerwona kartka dla ministra zdrowia powinna być ostrzeżeniem dla całego rządu, który "nie działa" i jest "nieudolny i leniwy". - Tych błędów, które zrobił Arłukowicz jest bardzo wiele. Polityka zdrowotna państwa nie istnieje. Państwo polskie abdykowało jeśli chodzi o służbę zdrowia. Tak być nie może - uważa polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Europoseł zapowiada też wniosek o odwołanie całego rządu. Zaznacza, że sam premier Donald Tusk uważa, że jego rząd wymaga rekonstrukcji i zapowiada duże zmiany w jego składzie. Przypomnijmy, że lider Platformy Obywatelskiej w sobotę napisał na Twitterze, że w połowie kadencji może dojść do przetasowań. Według Czarneckiego jest to przyznanie, że ministrowie obecnego rządu nie nadają się do kierowania swoimi resortami.

>>>Zapis całej rozmowy do przeczytania

Ryszard Czarnecki ocenia, że po przegłosowaniu wotum nieufności wobec Bartosza Arłukowicza będzie czas na konstruktywne wotum nieufności wobec premiera. Europoseł wskazuje na luty jako moment zgłoszenia kandydatury profesora Piotra Glińskiego na szefa "rządu technicznego".

Rozmawiał Krzysztof Grzesiowski.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tusk: wniosek PiS jest elementem gry politycznej

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 12:48
Klub Prawa i Sprawiedliwości złoży wniosek o wotum nieufności dla ministra zdrowia. - Nie mam wrażenia, aby działania PiS miały na celu pomoc chorym dzieciom - stwierdził premier.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Arłukowicz: wniosek PiS jest polityczny

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2012 16:05
Minister zdrowia ze spokojem przyjmuje zgłoszenie przez PiS wniosku o wotum nieufności wobec jego osoby.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wotum nieufności? PiS zdradza swoje plany

Ostatnia aktualizacja: 13.12.2012 16:07
Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak zapowiedział, że PiS złoży w styczniu wniosek o konstruktywne wotum nieufności dla rządu Donalda Tuska.
rozwiń zwiń