Lasek: z debaty ws. Smoleńska nie można robić widowiska

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2013 09:17
Maciej Lasek nie spotka się z członkami parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza badającego katastrofę smoleńską.
Audio
  • Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych w Sygnałach dnia
  • Wojskowi logistycy jadą do Smoleńska
Lasek: z debaty ws. Smoleńska nie można robić widowiska
Foto: Wikipedia

- Macierewicz i Brudziński są ekspertami od polityki, ja nie jestem ekspertem od polityki, jestem ekspertem od badania wypadków lotniczych - powiedział gość Sygnałów dnia, członek rządowej komisji Millera badającej katastrofę smoleńską.

Jak mówił o katastrofie z 10 kwietnia 2010 roku można dyskutować z ekspertami, a nie z politykami. W związku z tym nie ma płaszczyzny do merytorycznej dyskusji z tą grupą posłów. - Nie będziemy rozmawiali z ekspertami zespołu Macierewicza, wtedy kiedy za plecami tych ekspertów stoją politycy, czy kamery - dodał Lasek.

Gość Jedynki wyraził chęć rozmowy z ekspertami zespołu Macierewicza, jednak miałoby do niej dojść na zasadach ustalonych przez członków komisji Millera. - To myśmy zbadali ten wypadek, zebraliśmy cały materiał dowodowy i faktograficzny, który pozwolił na opisanie tej katastrofy - powiedział.

>>>Zapis całej rozmowy do przeczytania

Lasek powiedział, że nie ma potrzeby wznowienia prac komisji ze względu na powrót wraku Tu-154M do Polski. - Gdybyśmy jako komisja uznali, że nie możemy zakończyć naszej pracy bez dostępu do wraku to byśmy jej nie zakończyli - podkreślił. Lasek widzi potrzebę funkcjonowania odpowiedniej grupy osób, które zajmowałyby się wyjaśnianiem wszelkich wątpliwości w sprawie katastrofy smoleńskiej.

Posłuchaj całej rozmowy. O wyprawie wojskowych logistyków do Smoleńska dowiesz się z materiału Ewa Kwaśnik.

to

Czytaj także

Macierewicz: nie wierzę w kompetencje zespołu Laska

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2013 14:10
PiS Antonii Macierewicz, szef sejmowego zespołu wyjaśniającego okoliczności katastrofy smoleńskiej przypomina, że Maciej Lasek brał już udział w pracach jednej komisji, która popełniła szereg błędów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tusk popiera komisję ds. katastrofy smoleńskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2013 16:06
- Komisja Macieja Laska w sprawie katastrofy smoleńskiej może liczyć na poparcie premiera - taką deklarację złożył Donald Tusk na konferencji prasowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przygotowania do zwrotu wraku Tu 154

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2013 20:19
Do Smoleńska wyjadą wojskowi logistycy, żeby sprawdzić techniczne możliwości sprowadzenia wraku prezydenckiego Tu 154 do Polski.
rozwiń zwiń