Bieg Piastów. Pobiegnij trasą "Sygnałów dnia"!

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2013 09:23
- Radiowa Jedynka jest nie tylko właścicielem polany, ale całego tego biegu - mówił Julian Gozdowski, król Polany Jakuszyckiej.
Audio

trzydniowy Bieg Piastów to dzisiaj "Festiwal Narciarstwa Biegowego". Międzynarodowa impreza narciarska odbywa się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie od 1976 roku. Prezes stowarzyszenia biegu, Julian Gozdowski mówił w "Sygnałach dnia", że w tym roku w Jakuszycach w pierwszy weekend marca pojawi się 6 tysięcy narciarzy.

Legendarny komandor Biegu Piastów poinformował, że z okazji czterdziestolecia "Sygnałów dnia" pojawi się wiele niespodzianek dla miłośników radiowej Jedynki. - Trasa jednego z biegów będzie miała 50 kilometra, ale od 10 kilometra będziemy liczyli 40 kilometrów trasy specjalnej, która będzie się nazywała "Trasa Sygnałów dnia”. Przygotujemy też za ten odcinek specjalną nagrodę - podkreślił Gozdowski.

>>>Cała rozmowa do przeczytania

Julian
Julian Gozdowski

Gość radiowej Jedynki mówił także o zeszłorocznym Pucharze Świata Kobiet, który odbył się w Jakuszycach oraz planach na przyszłość. - Dzięki pucharowi mieliśmy większe przebicie na świecie. Wszyscy mówili o zawodach, które odbyły się na naszym terenie. Z tego powodu, niezależnie od Pucharu Świata, w następnym roku będzie jeszcze większa impreza pod tytułem "FIS Maraton Cup". Tym samy sam Bieg Piastów wejdzie do Pucharu Świata biegów długodystansowych - zaznaczył.

Posłuchaj całej rozmowy!