Polak, Węgier - dwa platanki. Czas głosować!

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 10:17
Był polskim drzewem roku 2012, teraz ma szansę osiągnąć sukces europejski. Chodzi o ponad 200-letniego platana z Kóz w województwie śląskim, który ubiega się o zwycięstwo w konkursie na Europejskie Drzewo Roku. Po liściach depcze mu jednak konkurent węgierski.
Audio
Drzewo Roku 2012 - platan w miejscowości Kozy
Drzewo Roku 2012 - platan w miejscowości KozyFoto: swietodrzewa.pl

Polski platan ma około 16 metrów wysokości, - Drzewo sprowadzone zostało z Francji. Przypomina wyglądem zielona różę wiatrów  – opowiada Krzysztof Fiałkowski, wójt gminy Kozy.
W konkursie nie chodzi jednak o rozmiary. - Zgodne z ideą konkursu, to drzewo jest przykładem obiektu, który jednoczy ludzi i pobudza społeczność do Wspólnego działania. Przykładem nie będzie wielki szalki, który mieszkańcy wspólnie dla drzewa wydziergali – opowiadał szef Klubu Gaja Jacek Bożek.
Konkurentem drzewa z Kóz jest inny stary platan, z Węgier. Głosy oddawać można m.in. na stronie internetowej Klubu Gaja i gminy Kozy.
Więcej informacji w relacji Katarzyny Pilarskiej.

ei

Zobacz więcej na temat: ekologia
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak
Zobacz także

Czytaj także

Jeden T-shirt utrzyma przy życiu przez 900 dni

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2013 14:35
Czy zdajesz sobie sprawę, że koszulka, którą masz na sobie ma ogromny wpływ na naszą planetę? Żeby wyprodukować jeden T-shirt potrzeba 2700 litrów wody.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koniec z piciem i jedzeniem ze styropianu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2013 14:36
Burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg chce zakazać wykorzystywania styropianowych pojemników na żywność przez szkolne stołówki i uliczne bary.
rozwiń zwiń