X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zapobieganie nowotworom: co na to twój wójt?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2013 10:11
- Aż 30 procent zachorowań na nowotwory można by uniknąć zmieniając nawyki żywieniowe i prowadząc zdrowszy tryb życia. Zachęcamy więc gminy do tworzenia programów profilaktycznych i prewencyjnych - mówi dr Janusz Meder.
Audio
  • - Staramy się wzbudzić czujność onkologiczną poprzez zachęcanie gmin do działań, dzięki którym więcej osób zgłosi się na bezpłatne badania profilaktyczne - o Konkursie Zdrowa Gmina mówi dr Janusz Meder (Sygnały dnia/Jedynka)
Zapobieganie nowotworom: co na to twój wójt?
Foto: fot. PAP/Tomasz Gzell

W tym roku po raz pierwszy Konkurs Zdrowa Gmina obejmie całą Polskę, a nie tylko wybrane województwa. - Przystąpić może każda gmina. Udział w konkursie przekłada się na poprawę zgłaszalności mieszkańców do lekarza i liczbę badań służących wczesnemu wykrywaniu nowotworów - podkreśla dr Janusz Meder z Polskiej Unii Onkologii.

Organizatorzy konkursu podkreślają, że wieloletnie kampanie mają na celu uświadomienie ludziom, że dzięki badaniom można wykryć stany przedrakowe i je wyleczyć. - Świadomość, że można nie dopuścić do zachorowania na nowotwór jest o wiele lepsza niż straszenie, że ktoś umrze z jego powodu - zaznacza gość Jedynki.

W rozmowie podkreślił, że w Konkursie Zdrowa Gmina zwyciężają wszyscy. - Nie ma lepszego zwycięstwa niż bardziej zdrowe społeczeństwo.

Formularz zgłoszenia i wszelkie informacje można znaleźć na stronie www.konkurszdrowagmina.pl.

Rozmawiała Kamila Terpiał-Szubartowicz.

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszamy!

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rak płuc: terapia celowana zamiast leczenia "w ciemno"

Ostatnia aktualizacja: 07.04.2013 13:45
- W Polsce dostęp do leków stosowanych w terapii celowanej jest taki sam, jak w innych krajach Europy. Ważne jest jednak zorganizowanie systemu, w którym właściwa diagnostyka genetyczna w odpowiedni sposób dobrałaby pacjentów do właściwego leczenia - wyjaśnił w Jedynce prof. Włodzimierz Olszewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rak głowy i szyi: zabija brak świadomości

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 10:29
- Takim nowotworom dotychczas w ogóle nie poświęcano uwagi. Tymczasem w ostatnich latach mamy lawinowy wzrost zachorowań - podkreśla prof. Wojciech Golusiński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowotwory szyi i głowy łatwo jest zbagatelizować

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2013 23:30
Wszystko dlatego, że zaczynają się podobnie, jak wiele pospolitych chorób – ostrzegają onkolodzy.
rozwiń zwiń